Czy kozą można ogrzać salon?

Oprócz tradycyjnego ogrzewania centralnego lub klimatyzacji, paneli na podczerwień, możemy wykorzystać do zapewnienia sobie komfortu grzewczego tak zwaną kozę. To bardzo funkcjonalne, jak również skuteczne źródło ciepła, które można zamontować praktycznie w każdym pomieszczeniu, np. w salonie. Oprócz walorów typowo grzewczych ma duże właściwości dekoracyjne.

Jesień oraz zima, a więc sezon grzewczy zbliżają się do nas wielkimi krokami, dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup takiej ilości opału, która wystarczy nam na całą zimę, jak również wybór takiego systemu ogrzewania, który będzie dopasowany do potrzeb domu, do jego metrażu, ilości pomieszczeń, domowników.

Ważne jest również to, jaka będzie cena ogrzewania. Obecnie drożejące surowce są istotnym problemem, który spędza sen z powiek właścicielom domów. Dobrym i praktycznym rozwiązaniem jest to, aby pomyśleć o wykorzystaniu różnych źródeł ciepła, w tym kominków. Popularnością cieszą się także specjalne kozy do ogrzewania.

Co to jest koza do ogrzewania?

Koza w domu to rodzaj wolnostojącego pieca, który podłączany jest do odpowiednio dobranego przewodu kominowego (w celu zapewnienia skutecznego odprowadzania spalin), jak również którego podstawowym paliwem jest drewno lub brykiet drzewny.

Koza przeważnie jest dużo mniejszych rozmiarów, niż typowy kominek, której również nie trzeba zabudować (jak to ma miejsce w przypadku kominka). Piec typu koza jest również tańszy w montażu i bieżącej eksploatacji.

Jakie są zalety ogrzewania salonu i nie tylko kozą?

Koza to przede wszystkim dodatkowa alternatywa dla systemowego ciepła lub systemów decentralnych, jak klimatyzacja, pompa ciepła, panele podczerwone. Dzięki niej możemy bez żadnego problemu zwiększyć komfort termiczny.

Do głównych zalet możemy również zaliczyć:

– nieduże koszty zakupu oraz montażu,
– łatwość użytkowania,
– łatwość utrzymania w czystości,
– niższe koszty zakupu opału,
– bardzo krótki czas rozpalania, jak również nagrzewania wnętrz,
– trwałość efektu cieplnego,
– możliwość stosowania ekologicznego paliwa,
– brak przyczyniania się do smogu oraz zanieczyszczeń powietrza.

Wybierając do ogrzewania kozę, zdecydowanie możemy liczyć na to, że będziemy mogli zwiększyć komfort cieplny, cieszyć się większą temperaturą. Palenie drewnem w kozie ma również bardzo duże walory estetyczne. Możemy spędzać czas w jesienno-zimowe wieczory przy ogniu, rozkoszować się ciepłem oraz widokami, jak również zapraszać gości. Pięknie wykonana i dobrze zamontowana koza to idealna dekoracja.