Modny stół do salonu

Jakie stoły do salonu sprawdzą się w loftowym salonie?

Niebanalny, ponadczasowy oraz praktyczny – tak w skrócie można scharakteryzować styl loft, który coraz częściej gości w naszych domach jako wyraz tęsknoty za tym, co sprawdzone i bliskie tradycji. Stoły do salonu loftowego występują w wielu różnych kombinacjach oraz wariantach, a ich wybór jest obecnie niemal nieograniczony. Prym wiodą tu produkty wykonane z metalu, szkła oraz naturalnego drewna.

W loftowym salonie na pierwszy plan wysuńmy surową, stonowaną aranżację, której uzupełnieniem będzie stół z okrągłym lub kwadratowym blatem, bez zbędnych dodatków czy ozdobników. Świetną alternatywą do tego typu pomieszczeń są też stoły z blatem prostokątnym, z dodatkową funkcją rozkładania. Stoły loftowe charakteryzują się użytecznością, a więc rozkładany blat będzie wielkim atutem, a jednocześnie dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy miejsce do biesiadowania dla kilku dodatkowych osób!

Drewno czy metal, czyli o wyborze stołu loftowego

Stoły w stylu loft mają niejedno oblicze i możemy tu sięgnąć po różne rozwiązania i blat wykonany z litego drewna z widocznymi słojami, co doda naszemu wnętrzu szlachetności i naturalnego piękna, ale też śmiało wybierajmy płytę z okleiną w kolorach drewna lub jasnych. Doskonale na tle loftowego salonu zaprezentują się nóżki metalowe w kolorze czarnym lub tłoczone, drewniane. Dbajmy też o to, by stół i krzesła tworzyły spójną całość z resztą wyposażenia naszego pokoju. Unikajmy przy tym nadmiaru różnych kolorów, by zachować loftowy styl, w którym dominują biele, szarości oraz beże.

Przy wyborze stołu do salonu loft pamiętajmy też, że dobrze zaprezentują się też modele z linii minimalistycznych, industrialnych, skandynawskich, fusion oraz retro. Najważniejsze znaczenie ma tutaj funkcjonalność mebla i sposób, w jaki odpowiada on na nasze indywidualne potrzeby. Stawiajmy na gładkie, przyjemne w dotyku faktury, unikajmy elementów wzorzystych i zdobień, a sukces naszej aranżacji będzie na wyciągniecie dłoni.