zabudowa karnisza

Listwa do zabudowy karnisza – czym kierować się przy jej wyborze?

Sztukateria wewnętrzna jest rozwiązaniem, które pozwala na uzyskanie w pomieszczeniach ciekawych efektów dekoracyjnych. Ale nie tylko – może również maskować te elementy, które niekoniecznie pozytywnie wpływają na estetykę wnętrza. Są nimi chociażby nieestetyczne karnisze, na których utrzymuje się aranżacja okienna. Aby nie inwestować w ich wymianę na nowe, można je po prostu przykryć za pomocą specjalnych listew.

Dobrze dobrana listwa do zabudowy karnisza sprawi, że karnisz zniknie i nie będzie mieć wpływu na wygląd wnętrza. To doskonała opcja nie tylko w przypadku nieestetycznych czy nadgryzionych zębem czasu karniszy, ale również wtedy, gdy zmieniliśmy stylistykę wnętrza, a karnisz pozostał stary, czyli niedopasowany. Listwa do zabudowy karnisza może być nie tylko elementem maskującym, ale również dekoracyjnym.

Jak wybierać listwę do zabudowy karnisza?

Przede wszystkim, musimy pamiętać o odpowiednich wymiarach. Listwa powinna być co najmniej tak długa, jak sam karnisz, a jeszcze lepiej, gdy będzie na całej długości ściany z oknem. Schowa wtedy karnisz na dobre. Wybierając listwę do konkretnego wnętrza, zwracajmy również uwagę na jego stylistykę – do nowoczesnych czy minimalistycznych wnętrz doskonale pasować będą proste, pozbawione zdobień listwy. W przypadku pomieszczeń utrzymanych w rustykalnej, klasycznej bądź glamour stylistyce można sobie natomiast pozwolić na większe szaleństwa dekoracyjne i wybrać listwę z ciekawymi wzorami czy zdobieniami.

Najlepsze listwy na zamówienie

Listwy do zabudowy karnisza, kolumny betonowe, sztukaterie zewnętrzne i wiele innych elementów często można kupić w postaci gotowych produktów. Ich jakość nigdy nie jest jednak tak wysoka, jak w przypadku rozwiązań tworzonych na indywidualne zamówienie. Jeśli zależy Tobie na jakości, estetyce, a także długotrwałym efekcie dekoracyjnym, warto zamówić listwy do zabudowy karnisza w dobrej, sprawdzonej firmie, która znana jest z doskonałej jakości sztukaterii i akcesoriów do wnętrza.