meble kuchenne

Meble kuchenne – jak dopasować je do wystroju wnętrza?

Kuchnia powinna charakteryzować się funkcjonalnością. Powinna również pasować do stylu aranżacyjnego całego domu. Nawet małą kuchnię można urządzić zgodnie ze stylem całego wnętrza. Ustawienie mebli kuchennych ma kluczowe znaczenie dla wygody użytkowania. Jakie zasady panują w aranżacji kuchni?

Jak dopasować kuchnię do naszych potrzeb?

Podczas projektowania zabudowy kuchenne, musimy wziąć pod uwagę nasze preferencje. Umiejscowienie szafek czy montaż blatu to ważne aspekty wystroju kuchni. Aby meble kuchenne w Tarnowie były zgodne z naszymi preferencjami, warto projektowanie i wykonanie powierzyć fachowcom. Pomogą nam wybrać optymalny rozmiar i wymiar mebli.

Pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić podczas projektowania kuchni, jest ustalenie wysokości i szerokości poszczególnych segmentów i mebli kuchennych. Ustawienie urządzeń AGD ma niebagatelny wpływ na funkcjonalność kuchni. Usytuowanie najważniejszych sprzętów – lodówki, zlewozmywaka, zmywarki i płyty grzewczej pomoże stworzyć roboczy trójkąt, który pomaga wyznaczyć funkcjonalne strefy w kuchni. Trójkąt roboczy tworzą kuchenka, zlewozmywak oraz lodówka, które powinny być ułożone właśnie w trójkąt. W każdej kuchni dobrze jest też wytyczyć pięć stref funkcjonalnych — strefę gromadzenia zapasów, strefę przechowywania naczyń, strefę zmywania, strefę obróbki termicznej i strefę przygotowywania posiłków.

Kuchnia w odpowiednim designie

Wyznaczenie poszczególnych stref kuchennych jest równie istotne, co kuchenny design. Decydując się na wykonanie kuchni w Meble Sadko, musimy wziąć pod uwagę styl aranżacyjny, w jakim zostało urządzone mieszkanie. Podczas projektowania kuchni należy wziąć pod uwagę materiał, z którego zostaną wykonane szafki. Powinny być nie tylko ładne, ale przede wszystkim odporne na warunki panujące w kuchni. Aby dopasować kuchnię do stylu aranżacyjnego, należy wybrać odpowiednie fronty. Biała kuchnia z czarnymi dodatkami, świetnie wkomponuje się w styl skandynawski. Kuchnia do nowoczesnego wnętrza to kuchnia z drewnianymi korpusami szafek i szklanymi frontami. Styl rustykalny w kuchni można uzyskać poprzez szafki wykonane z litego drewna, jedynie zaolejowane.

W idealnej kuchni nie może zabraknąć ulubionych dodatków, takich jak ekspres do kawy, designerki toster czy robota kuchennego.