płytki ceramiczne

Modne płytki imitujące marmur – dlaczego warto i gdzie je zastosować?

Wybór odpowiednich płytek ceramicznych wymaga uwzględnienia wielu kwestii. Wśród nich znajdują się również te związane ze wzornictwem materiałów. Wśród najczęściej wybieranych typów płytek znajdują się obecnie te imitujące marmur. Gdzie warto je zastosować?

Płytki jak marmur – dlaczego warto?

Marmur jest luksusowym materiałem wykończeniowym o sporej cenie. Właśnie dlatego płytki ceramiczne, które imitują jego wygląd, cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród klientów.

Zatem główną zaletą płytek imitujących naturalną skałę marmurową jest ich realistyczny efekt w połączeniu z przystępnymi cenami. To spowodowało, że aktualnie pojawiają się one tak często w łazienkach na całym świecie – także w Polsce.

Rodzaje płytek imitujących marmur

Producenci oferujący płytki imitujące marmur mogą zaoferować je w wielu wariantach do wyboru, dlatego mogą być one dopasowane specjalnie do miejsca montażu oraz do pomysłu na wnętrze.

Bardzo często wybierane są duże płytki imitujące marmur w wymiarach dochodzonych nawet do 120 x 120 cm. Pozwalają one wtedy na stworzenie realistycznego efektu wyłożenia wnętrza prawdziwym marmurem.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także płytki o mniejszych i nietypowych kształtach, na przykład płytki hexagon, czyli w kształcie heksagonalnym, płytki w kształcie prostopadłościanów pozwalające na ułożenie wzoru jodełki, płytki ze ściętymi narożnikami.

Do dyspozycji są także różne warianty kolorystyczne płytek imitujących marmur. Najczęściej wybierana jest klasyczna biel, która znaczona jest lekkimi szarymi cieniami, ale można też kupić płytki w odcieniach bezowych, szarych czy ze złotymi detalami.

Gdzie sprawdzą się płytki imitujące marmur?

Płytki marmuropodobne mają uniwersalne zastosowanie i sprawdzą się one w wielu wnętrzach – łazienkach, kuchniach, na korytarzach.

Płytki o wzorach marmuru mogą być wykorzystane zarówno na podłogi, jak i na ściany, a nawet można wyłożyć nimi całe wnętrze, by uzyskać ekskluzywny efekt kamiennej łazienki.

Jakie płytki imitujące marmur wybrać?

Na polskim rynku dostępna jest szeroka gama płytek ceramicznych, które imitują marmur. Na jakich producentów warto zwrócić szczególną uwagę?

Wśród często polecanych wyrobów znajdują się płytki włoskie Marazzi – http://domhit.katowice.pl/plytki_wloskie_marazzi które wyróżniają się połączeniem wyjątkowo efektownego wyglądu wraz z najwyższą klasą wykonania. Płytki te dostępne są także w wariancie imitującym marmur, który obejmuje wiele odcieni oraz wielkości, dzięki czemu można dopasować je indywidualnie do aranżacji.

Obecnie płytki włoskie Marazzi można zakupić w wybranych salonach prowadzących sprzedaż płytek łazienkowych, a także w sklepach internetowych z dostawą pod wskazany adres.