Na co zwrócić uwagę, kupując garaże drewniane?

W momencie, kiedy podjęliśmy decyzję o zakupie garażu drewnianego na naszą posesję, właściwie dzieli nas kilka kroków. Teoretycznie wystarczy, byśmy rzeczywiście zdecydowali się wyłącznie na to, by iść do sklepu z artykułami ogrodniczymi, lub zalogować się na odpowiednim serwisie internetowym. Wystarczy kliknąć w odpowiednią ikonę, by po kilku dniach przyjechał do nas transport z zupełnie nowym garażem.

Wybór materiału

Zastanówmy się jednak, czy rzeczywiście wybór garażu nie wymaga nieco wcześniejszego zastanowienia. Na pewno warto przemyśleć sobie kilka spraw, dzięki czemu, w późniejszych latach korzystania z nowego obiektu, na pewno będziemy w pełni zadowoleni z dokonanego zakupu. Zacznijmy zatem od tego, by odpowiedzieć sobie na jedno z bardzo ważnych pytań, mianowicie z czego ma być wykonany taki garaż? Tutaj szybko na myśl przyjdą nam dwa typy budynków. Pierwszy garaż będzie wykonany z blachy, natomiast drugi z drewna. Rzeczywiście pierwszy z nich wyróżnia się przede wszystkim dużo niższymi kosztami, jeśli chodzi o jego zakup. Natomiast w przypadku drugiego, jeśli cena nie gra dla nas roli, to na pewno zyskamy na zdecydowanie większych walorach estetycznych, jak i większej wytrzymałości garażu. Zresztą przykładowe propozycje z powodzeniem można oglądać między innymi tutaj http://ogrodolandia.pl/garaze.

Wybór wielkości

Kolejnym krokiem przed podjęciem decyzji o konkretnym garażu wolnostojącym, jest przede wszystkim wymierzenie parametrów, jakie rzeczywiście potrzebujemy. Wszystko zależy nie tylko ostatecznie od działki, jaką posiadamy, ale również od tego, co dokładnie ma się znajdować w tamtym garażu, jakiej wielkości jest auto, i czy poza parkowaniem samochodu, obiekt ma spełniać inne funkcje. Od tego będzie także zależeć między innymi to, czy garaż ma być jednoskrzydłowy, czy może wygodniejszy będzie dwuskrzydłowy. Trzeba również wziąć pod uwagę to, że im większy obiekt będzie nam potrzebny, tym z większymi kosztami powinniśmy się liczyć.

Zabezpieczenie garażu

Decydując się na garaż drewniany, powinniśmy jednocześnie bardzo dokładnie zastanowić się nad tym, czy producent zapewnił mu odpowiednie zabezpieczenie przed rozmaitymi czynnikami atmosferycznymi, a szczególnie przed wilgocią. Jednym słowem, naszym zadaniem jest sprawdzenie, czy na pewno drewno, które zostało wykorzystane do budowy garażu, zostało wcześniej odpowiednio zaimpregnowane, wysokiej jakości środkami. Dzięki temu drewno jest chronione, nie tylko przed wodą, ale również przed szkodnikami, które mogą bardzo szybko przyczynić się do zniszczenia drewna.

Funkcje garażu

Często garaż wbrew pozorem spełnia zdecydowanie więcej funkcji, niż tylko obiekt w którym będziemy mogli parkować nasze auto. Takim zadaniem jest między innymi przechowywanie wielu narzędzi i sprzętów, które służą do pielęgnacji ogrodu. Oprócz tego, możemy w tym budynku, a dokładniej obiekcie przechowywać także rowery, czy też inne akcesoria sportowe. W ten sposób nie musimy ich trzymać pod gołym niebem, co zresztą wiemy, nie za bardzo służy żadnym rzeczom, które nie lubią wahań temperatur lub zbyt dużej wilgoci.

Często również decydujemy się na to, żeby garaż wykorzystywać do jeszcze innych funkcji. Mianowicie urządzamy sobie w nim miejsce do majsterkowania. To doskonały pomysł na to, żeby pewnych rzeczy, wymagających używania głośnych maszyn lub pachnących lakierów i farb, nie trzymać i uruchamiać w domu. W końcu może się okazać, że cierpliwość niektórych domowników jest na wyczerpaniu, zatem lepiej będzie się usunąć ze swoim hobby w ustronne miejsce. Chyba nie ma lepszego miejsca, niż garaż znajdujący się poza domem.

Garaż idealny

Po zebraniu kilku pomocnych informacji, możemy nareszcie stwierdzić, jaki garaż będzie dla nas idealny. Wtedy już faktycznie możemy spokojnie przejść do kolejnego etapu, czyli poszukania go w sklepach stacjonarnych lub internetowych. Czy wymaga to dużej ilości czasu? Niekoniecznie, ponieważ teraz rzeczywiście można bardzo szybko wygooglować niejeden garaż, który będzie rzeczywiście bardzo dobrej jakości. Dlatego wystarczy poświęcić kilka chwil, żeby natrafić na taki obiekt, który będzie spełniał nasze oczekiwania.

Garaż dla ambitnych

Jeśli jednak ustalamy, że chcemy podejść do tematu zdecydowanie bardziej ambitnie, wtedy możemy pokusić się o wybudowanie garażu we własnym zakresie. Na pewno nie jest to takie łatwe zadanie, ale jeśli się postaramy, to zbudujemy takie miejsce do naszego samochodu, jaki będzie nam najbardziej odpowiadać. Oczywiście najlepszym materiałem okaże się drewno. Pamiętajmy, by wcześniej zasięgnąć porad na przykład na forach eksperckich, by się dowiedzieć, jaka technika na pewno będzie dla nas najlepsza, a także jakich narzędzi powinniśmy do tego celu wykorzystywać. Teraz ze znalezieniem takich informacji, nawet najbardziej szczegółowych, a także na najwyższym poziomie znajomości stolarki, nie jest żadną trudnością. Ponownie sięgamy po Internet. Warto przed podjęciem decyzji o budowie, zorientować się, czy nasz projekt nie będzie wymagał żadnych potrzebnych pozwoleń na budowę. Niestety często przed rozpoczęciem prac potrzebne jest załatwienie etapu związanego z biurokracją.

Przykład garażu drewnianego

Garaże drewniane przykład