Wystrój wiejskiego domku dostępny dla każdego

Każdy z nas marzy o posiadaniu małego domku wiejskiego, w którym można by spędzać wszystkie wakacje, ferie oraz urlopy. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na tego rodzaju posiadłość tymczasowego pobytu. Jeśli jednak jesteśmy prawdziwymi miłośnikami rustykalnego stylu to nic nie  stoi na przeszkodzie aby takie wnętrze stworzyć sobie nawet w centrum miasta.

Zarówno domek na wsi jak i stylizowane na takie mieszkanie w mieście musimy wyposażyć w odpowiednie meble, sprzęty i dodatki. Ważnym elementem wyposażenia kuchni w wiejskim domu będą kafelki. Czasem warto odejść od tradycyjnych rozwiązań, na rzecz czegoś innego, czego nikt do tej pory przed nami w swoim domu nie zastosował. Zamiast zakładać w kuchni białe płytki ścienne, tak jak ma to miejsce w dziesiątkach domów w Polsce, lepiej rozejrzeć się za czymś, co zupełnie odbiega od masowego gustu estetycznego.

Efekt zabrudzenia na kafelkach

Warto rozejrzeć się za kafelkami, których struktura będzie dość niejednolita? Co to może oznaczać? Producenci kafli i płytek polecają obecnie rozwiązania, gdzie gładkie powierzchnie płytek zastąpiono powierzchniami fakturowanymi. Daje to wrażenie ciekawej iluzji przestrzeni. Przybrudzona faktura na płytce nadaje jej trochę niegrzeczny charakter, efekt celowego podniszczenia, ale bez szkody wizualnej dla wnętrza, w którym zostanie zastosowana. Czasem warto odkryć walory w czymś, co sprawia wrażenie nieco zużytego, niż po raz kolejny decydować się na wszystko lśniące i nietknięte zębem czasu. Efekt przybrudzenia kolorem na kafelkach także wniesie wiele ciepła do remontowanej kuchni. Oprócz bogatych form fakturowych, dających efekt obfitego pociągnięcia malarskim pędzlem, na kafelkach można znaleźć także różnorodne połączenia dobrze nam znanych roślin ogrodowych. Takie kompozycje na płytkach przypominać mogą miniaturowe dzieła malarzy. Jeśli ścianę naszej kuchni wyłożymy tak kolorowymi kompozycjami płytkowymi, nie będzie już potrzebne żadne dalsze dekorowanie kuchennej przestrzeni. Bogactwo kolorów, kształtów i barw na płytkach w całości wystarczy, pozostałe powierzchnie ścian mogą funkcjonować w jednym, stonowanym kolorze.

Jakie meble wybrać do kuchni w wiejskim stylu?

Jeżeli chcemy stworzyć w naszym domu klimatyczną kuchnię rodem z wiejskich domków to zdecydowanie powinniśmy odrzucić nowoczesne meble kuchenne a tym bardziej meble na wysoki połysk. Dużo lepiej sprawdzą się meble drewniane o klasycznej formie. Śmiało możemy wybierać meble stylizowane na stare i lekko podniszczone. Warto zabudować jak najwięcej sprzętów AGD aby nie zaburzały wizualnego efektu starodawnej kuchni. Zarówno szafki jak i stoły kuchenne z krzesłami powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Na siedziska krzeseł możemy położyć poduszki, które ożywia stonowane drewniane meble i wniosą kolor do kuchni. Podobnie obrus na stół oraz zasłonki w oknach. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie tej samej tkaniny na wszystkie te dodatki, tworzy to spójną kompozycję. W domkach wiejskich sprawdzają się folklorystyczne motywy i wszelkie kwiaty.