Żyrandol – dodatek do eleganckich wnętrz

Żyrandole zachwycają elegancją i wyrafinowaniem. Owszem, zajmują zwykle sporo miejsca, ale ich charakter przyciąga uwagę i eksponuje aranżację każdego pomieszczenia. Nie są to już tylko starodawne, ciężkie lampy wiszące, które mogą uzupełniać jedynie retro aranżacji. Nowoczesne żyrandole kipią luksusem, wytwornością, ale zamkniętymi w minimalistycznym wydaniu. Mają w sobie to „coś”!

Sypialnia z żyrandolem

To, że w sypialni należy ograniczać liczbę zbędnych elementów wyposażenia, nie wyklucza możliwości zastosowania żyrandola. Sypialnia jest miejscem wyciszenia, odpoczynku i regeneracji. Wybieramy do niej jasne kolory i stonowane dodatki. Liczymy na funkcjonalnie urządzoną przestrzeń, ale nie chcemy jedynie efektu uporządkowania. Gdy już wszystko jest na swoim miejscu, została zachowana prostota i harmonia, czas na wybór oświetlenia.

Na suficie goszczący żyrandol jest w stanie zastąpić serię dotychczas stosowanych ozdób. Paradoksalnie takie rozwiązanie sprawdza się w niewielkich sypialniach, w których najwięcej wolnego miejsca… pozostało właśnie na suficie. Na parapecie stoi już jedna roślina doniczkowa, na stoliku nocnym kilka książek, a na komódce lustro i kuferek na biżuterię. Brakuje miejsca na detale, które dodadzą uroku i wystrój sypialni uczynią ciekawym. Żyrandol wysuwa się na pierwszy plan. Opatrzony kryształkami czy połączeniem metalu i szkła, nie musi być wielki rozmiarami, by stworzyć ciekawy efekt. Spójrzmy na propozycje sklepu Lampy.it, by się przekonać, że nawet kryształowy żyrandol zahaczający o przepych, w sypialni pozwala uzyskać elegancki i przytulny wystrój.

Żyrandol do przedpokoju

Wysoki przedpokój, dość przestronny, w którym jest wystarczająco miejsca, by ustawić szafę, komodę i stolik z wazonem pełnym świeżych kwiatów, aż prosi się o bujny żyrandol. Podwieszony na lince poprawia proporcje i doskonale rozświetla ciemne pomieszczenie, w którym brakuje światła naturalnego.

Przedpokój jest wizytówką każdego domu czy mieszkania. Tę przestrzeń jako pierwszą widzą domownicy i goście, dlatego aranżacja uzupełniona o elegancki żyrandol, staje się wyjątkowa. Długi i ciemny korytarz wreszcie staje się przyjazny i bezpieczny względem poruszania się po nim. Estetyka z kolei sprawia, że przybywający goście nie potrzebują specjalnego zaproszenia, by jeszcze chętniej zajrzeć w kolejne zakamarki domu.

Zastosowanie ściennych dekoracji lub klasycznych, rzeźbionych stolików czy komódek w przedpokoju, to świetny pomysł! Za to światło padające z żyrandola eksponuje, nadaje wyjątkowych walorów estetycznych, a nawet sprawia, że to, co do tej pory wydawało się proste, nijakie i zwyczajne, wreszcie zyskuje na charakterze.

Żyrandol w łazience

Łazienka jest wymagająca dla oświetlenia. Lampy muszą bowiem poradzić sobie z podwyższoną wilgotnością i ryzykiem zachlapań. Czy to oznacza, że żyrandol nie ma szans się tutaj sprawdzić? Skądże znowu! Niech będzie mniejszy,  prosty, minimalistyczny, ale wykonany z wysokiej jakości materiałów, z błyszczącymi detalami lub o niecodziennej konstrukcji. Elegancka łazienka stanie się dzięki niemu wyrafinowana, a efekt glamour pozytywnie zaskoczy.

Żyrandole nie odchodzą w zapomnienie. Ta moda nie przemija i zapewne jeszcze długo pozostanie w domowych wnętrzach, bo designerskie lub maksymalnie proste konstrukcje, dają dużo większe pole do popisu względem aranżowania przestrzeni. Oświetlenie to, ma z kolei w sobie ducha dawnych czasów, ale ubranego we współczesną oprawę, i to jest atut nie do podważenia.