łatwy montaż

3 powody dla których warto postawić szalunki ścienne

Jednym z etapów budowy jest szalowanie. Szalunki ścienne to elementy, o których nie powinniśmy zapominać, decydując się na budowę domu. Czym są i dlaczego warto je postawić? Podpowiadamy.

Szalunki ścienne — czym są?

Szalunki ścienne to przenośne konstrukcje budowlane wykonane z betonu lub żelbetonu wykorzystywane do wznoszenia ścian budynku. W celu ukształtowania ściany beton jest umieszczany między płytami szalunkowymi. Mamy do wyboru szalunki do montażu ręcznego oraz do montażu dźwigiem.

Szalunki ścienne a łatwość montażu

Pierwszym powodem, dla którego warto zdecydować się na wykorzystanie szalunków ściennych na naszej budowie, jest ich łatwy montaż. W zależności od modelu, jaki wybierzemy, możliwe jest nawet zamontowanie ich ręcznie, bez konieczności stosowania profesjonalnych maszyn budowlanych takich jak na przykład dźwigi. Choć jeśli dysponujemy dźwigiem na budowie, wybór szalunków do montażu tą maszyną powinien być dla nas oczywisty, ponieważ wtedy ich montaż będzie jeszcze łatwiejszy. Również sposób ich wykorzystania jest bardzo prosty. W celu ukształtowania ściany wystarczy jedynie wlać mieszankę betonową do wnętrza szalunku i odczekać aż dojdzie do związania masy. Kiedy minie wystarczająca ilość czasu i ściany będą związane — demontujemy konstrukcje. Ściany budynku są już gotowe.

Zobacz także http://ourzadzaniu.pl/jak-szybko-i-latwo-odswiezyc-elewacje-domu/

Szalunki ścienne gwarantują przyspieszenie prac na budowie

Dzięki zastosowaniu szalunków ściennych możemy skutecznie przyśpieszyć kolejny etap budowy, jakim jest stawianie ścian. Nie musimy wtedy tracić czasu na odpowiednie układanie desek, czyli deskowanie. Na placu budowy bardzo często liczy się czas. Większość prac budowlanych już na wczesnym etapie jest opóźniona z wielu różnych powodów. Czasami jest to spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, problemami z dokumentacją techniczną lub z dostępem do materiałów budowlanych czy też brakiem odpowiedniej kadry oraz pomyłkami, do których doszło na budowie. Inwestorzy budowlani, a także prywatni z tego powodu często decydują się na wykorzystanie szalunków ściennych, aby delikatnie „nadgonić” prace. Nie musimy ich od razu kupować, równie dobrze możemy je wynająć na przykład w https://szalbud.pl/.

Szalunki ścienne to oszczędność czasu i pieniędzy

Wykorzystanie szalunków ściennych jest szybsze niż tradycyjne deskowanie, które w zależności od budowy wiąże się z wykorzystaniem większego, bądź mniejszego potencjału ludzkiego. Ilość czasu, jaką budowlańcy muszą poświęcić na przygotowanie deskowania, a na zamocowanie szalunków ściennych jest nieporównywalna. Dlatego zastosowanie gotowych szalunków ściennych jest też tańsze.