wystroj lazienki

Baterie retro łazienkowe – jak wybrać najlepsze?

Łazienkowe baterie retro potrafią być świetnym i stylowym uzupełnieniem wnętrza. Nie można ich jednak wybierać zupełnie na ślepo – o czym należy pamiętać?

Baterie retro – na czym polega ich powracająca popularność?

Ostatnimi czasy w architekturze wnętrz możemy zauważyć chęć powracania do bardziej wyszukanych, klasycznych czy po prostu ponadczasowych rozwiązań. Oczywiście modernizm nadal jest w cenie, lecz zabawa formą pociąga naprawdę wiele osób. Nic dziwnego więc, że coraz częściej sięgamy po rozwiązani będące w modzie jeszcze kilkadziesiąt czy nawet kilkaset lat temu, oczywiście jeżeli są one dostosowane do naszych dzisiejszych potrzeb. To właśnie dlatego ostatnimi czasy możemy zauważyć spory wzrost popularności takich konstrukcji, jak baterie retro. Choć oczywiście nie wyglądają one praktycznie, spełniają swoją rolę znakomicie, a także nadają bardzo ciekawy powiew całemu pomieszczeniu, szczególnie jeżeli są odpowiednio dobrane do stylu całej łazienki.

Baterie retro nie tylko muszą ładnie wyglądać – muszą również pasować to stylu!

Szukając baterii retro warto pamiętać o jednej, bardzo ważnej kwestii – podczas wyboru modelu warto pamiętać o tym, by pokrywał się on ze stylem całej łazienki. Jeżeli nagle tego typu baterię włożymy do chłodnego, skandynawskiego minimalizmu, będzie to po prostu wyglądać źle. W jakich koncepcjach więc baterie retro sprawdzą się najlepiej? Oczywiście pierwszym pomysłem będzie ogólny styl retro, gdzie tego typu baterię możemy na przykład zestawić z taką konstrukcją, jak wanna na nogach – z pewnością będzie to bardzo intrygujące i ciekawie wyglądające połączenie. Dekoratorzy wnętrz wskazują jednak inne style, w których tego typu baterie znajdą się znakomicie. Eksperci wspominają bowiem w tym kontekście na przykład o stylu art pop czy art deco, a także bardziej stonowanych czy eleganckich wystrojach industrialnych czy glamour. Pokazuje to, że w kontekście baterii retro jesteśmy w stanie znaleźć naprawdę wiele ich zastosowań!