Aranżacja łazienki w stylu francuskim – jakie dodatki wybrać?

Aranżacja łazienki w stylu francuskim pozwala na nadanie wnętrzu klasy, a także przeobrażenie zwykłego pomieszczenia w wyjątkowo wytworną przestrzeń przeznaczoną do codziennej toalety. Jak wyglądają łazienki zaaranżowane w stylu francuskim? Jakie dodatki do łazienki w stylu francuskim wybrać? Przedstawiamy kilka ciekawych wskazówek!

Łazienka w stylu francuskim – jak wygląda?

Styl francuski kojarzy się nam z niepowtarzalnym wdziękiem, który uzyskiwany jest przez nietuzinkowe łączenie ze sobą lekkiej formy z dużą dawką dekoracyjności inspirowaną epoką baroku i dojrzałego klasycyzmu. Kierowanie się stylem francuskim, pozwala na kreowanie wnętrz łazienek zachwycających ponadczasową elegancją i dystyngowaną symetrią, na których wyposażenie składają się starannie dobrane elementy wyposażenia, a także wysmakowane dodatki nawiązujące do przyszłości spójnie łączące się z nowoczesnymi elementami.

Wyposażenie łazienki we francuskim stylu

Łazienka zaaranżowana w stylu francuskim to stylowa przestrzeń, na które składają się elementy spójnie skomponowane elementy nawiązujące do wytwornej, pełnej przepychu i klasy stylistyki baroku czy klasycyzmu. Chcąc stworzyć wysmakowane i nieprzesadzone wnętrze w stylu francuskim oraz cieszyć się jego komfortowym wyposażeniem, warto postawić na nowoczesne rozwiązania aranżacyjne natchnięte duchem ubiegłych epok.

Doskonałym sposobem na zaaranżowanie łazienki we francuskim stylu, jest postawienie elementy, takie jak:

 • Nietuzinkowa posadzka podłogowa

  Płytki w czarno-białą szachownicę, płytki oktagonalne lub marmurowe płyty to doskonały sposób na stworzenie posadzki podłogowej, która doskonale wpisuje się we francuski styl.

 • Jasne ściany

  Łazienka zaaranżowana we francuskim stylu powinna wyróżniać się idealną harmonią. Dlatego stawiając na wzorzystą podłogę, warto zrównoważyć ją gładkimi i jasnymi ścianami.

 • Sztukateria

  Ścienna sztukateria to doskonały sposób na nadanie łazience eleganckiego i nieco salonowego charakteru.

 • Elegancka armatura

  Wybór armatury łazienkowej do stylowej łazienki wymaga konsekwencji oraz zadbania o to, aby baterie łazienkowe pasowały do kreowanego wnętrza. Planując wyposażenie łazienki w stylu francuskim, warto postawić na złote, czarne lub stylizowane na styl retro baterie umywalkowe i wannowe, a także utrzymane w dystyngowanym charakterze umywalki, miski WC czy bidety.

 • Wanna wolnostojąca lub deszczownica sufitowa

  Do niedawna, wanna wolnostojąca z bogato stylizowanymi nóżkami była kluczowym elementem łazienek zaaranżowanych w stylu francuskim. Współcześnie, coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem jest deszczownica sufitowa pasująca do niemal każdego rodzaju wnętrza. Poszukując wysokiej jakości deszczownicy do łazienki, warto sprawdzić ofertę sklepu https://arenalazienek.pl/pl/c/Komplety-prysznicowe-z-bateria/330.

 • Stylowe meble

  Urządzając łazienkę w stylu francuskim, warto postawić na antyki i meble stylizowane oddające charakter eleganckiego francuskiego wnętrza.

Dodatki do łazienki w stylu francuskim – jakie wybrać?

Aranżowanie łazienki w stylu francuskim wymaga postawienia na odpowiednio dobrane dodatki, tekstylia oraz inne drobiazgi doskonale oddające elegancję i wyrafinowany przepych. Poszukując stylowych i nietuzinkowych rozwiązań do łazienki w stylu francuskim, warto stawiać na efektowne dodatki przyjmujące postać elementów, takich jak lustra w bogato zdobionych ramach oraz dekoracyjne żyrandole, lampy wiszące i stylizowane na styl francuski złote kinkiety. Intrygującym pomysłem na oddanie charakteru francuskich wnętrz są gustowne obrazy, grafiki i czarno-białe fotografie umieszczone w ozdobnych lub przeciwnie — dyskretnych ramach, a także rozstawienie w łazience drobnych akcesoriów przyjmujących postać flakonów perfum, rzeźb czy zdobionych szkatułek.