Baumit Life Challenge 2016

Fasarda Roku 2015 już za nami, jednak związane z nią emocje jeszcze nie opadły. Wręcz przeciwnie. Rywalizacja przeniosła się na poziom międzynarodowy, a stawką o którą walczą obiekty zgłoszone do Baumit Life Challenge 2016 jest tytuł Europejskiej Fasady Roku. Obecnie międzynarodowe jury ocenia zgłoszenia, a ponadto trwa głosowanie internautów. 

O tym, kto ma najlepsze fasady na starym kontynencie, dowiemy się już wkrótce. Wsparcie polskim projektom można okazać za pośrednictwem strony www.challenge66.com.

Baumit Life Challenge 2016 – trwa ocenianie

Wszystkie zgłoszone obiekty – zwycięzcy krajowych konkursów Fasada Roku 2014 i 2015 oraz po 4 inne realizacje w każdej kategorii konkursowej z krajów, w których swoje przedstawicielstwa ma firma Baumit – są obecnie poddawane ocenie on-line przez międzynarodowe Jury złożone z 12 wybitnych architektów z całej Europy. Polskę reprezentuje Architekt Piotr Kostka – z Kostka & Kurka Architekci. Tą drogą, spośród ok. 300 projektów, wytypowanych zostanie po 6 najlepszych elewacji w każdej kategorii, które zmierzą się ze sobą 2 czerwca 2016 r. w ścisłym finale.

Podczas pierwszej edycji konkursu, której rozstrzygnięcie miało miejsce w Wiedniu w czerwcu 2014 r., uczestnicy z Hiszpanii zaskoczyli wszystkich, zgarniając aż 3 z 6 nagród, w tym za najlepszy projekt elewacji spośród wszystkich zakwalifikowanych realizacji.

Pozostałe pojechały do Grecji, Rumunii i Słowacji. Aby uhonorować hiszpański sukces, firma Baumit postanowiła zorganizować galę Life Challenge Award 2016 właśnie w stolicy tego kraju. Tym samym ogłoszenie zwycięzców i rozdanie nagród odbędzie się 2 czerwca br. w Madrycie, w Galería Cristal, Palacio de Cibeles.

Dzień przed uroczystością projekty nominowane do finału zostaną poddane ponownej, osobistej ocenie Jurorów. Wówczas to podejmą oni decyzję, komu należy się zwycięstwo w każdej z podstawowych kategorii: „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek niemieszkalny”, „Budynek po rekonstrukcji i adaptacji”, „Budynek po renowacji” oraz w czyje ręce trafi nagroda specjalna „Structure enlightens Design”.

Baumit Life Challenge 2016 – oddaj głos i wygraj nagrodę

Równolegle z głosowaniem jury najlepsze fasady starego kontynentu wskażą również internauci. Sylwetki kandydatów prezentowane są na oficjalnej stronie konkursu: http://www.challenge66.com/. Głosować można na dwa sposoby: anonimowo – bez możliwości zidentyfikowania głosów, ale także bez szansy na nagrodę lub jawnie – podanie imienia i nazwiska, adresu oraz zawodu otworzy drogę do wygranej.

– Ze wszystkich zarejestrowanych głosujących wylosowany zostanie zwycięzca, który otrzyma od Baumit zaproszenie do udziału w ceremonii rozdania nagród Life Challenge Award 2016 która odbędzie się 2 czerwca br. w Galería Cristal, Palacio de Cibeles w Madrycie! W ramach nagrody Baumit zapewnia przelot do Madrytu oraz 2 noclegi w 4-gwiazdkowym hotelu dla dwóch osób – mówi Aleksandra Gilewska, Manager ds. Marketingu w polskim oddziale firmy Baumit.

Publiczne głosowanie trwa od 21 marca do 4 maja 2016 r., do godz. 12.00.

źródło: materiały prasowe