malarz na drabinie

Co tak naprawdę daje malowanie proszkowe?

Nowoczesne konstrukcje stalowe, elementy maszyn i urządzeń, fragmenty maszyn, elementy karoserii oraz wszelkiego rodzaju komponenty zdecydowanie będą praktyczne oraz estetyczne w sytuacji, gdy zabezpieczymy je dokładnie przed korozją oraz działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Najlepszą i najbardziej praktyczną techniką jest oczywiście malowanie proszkowe. Przy pomocy niezbędnego wyposażenia można osiągnąć świetny efekt, jednocześnie dobrze zabezpieczając wszystko to, co malowane być nie powinno.

Odpowiedniej jakości, doświadczona i przede wszystkim bardzo dobrze wyposażona lakiernia proszkowa ma ofertę, która dopasowana jest do potrzeb różnych klientów, zarówno indywidualnych, jak również mniejszych i większych firm działających w naprawdę najróżniejszych branżach. Choć malowanie proszkowe w głównej mierze kojarzy nam się przede wszystkim z malowaniem elementów karoserii samochodowej. Prawda jest jednak taka, że potencjał malarni proszkowej jest ogromny. Praktycznie wszystko, co może być malowane metodą ręczną, może być również malowanie metodą hydrodynamiczną. Kompleksowe wyposażenie lakierni oferuje firma Lapena http://www.lapena.pl/

 

Nowoczesne malowanie – metoda łatwiejsza i skuteczniejsza

 

Profesjonalne malowanie proszkowe wykonywane jest przy pomocy specjalistycznego wyposażenia, nowoczesnych kabin malarskich, ale również wyposażenia dodatkowego, na które składają się pomieszczenia i elementy służące przygotowaniu produktów do malowania, jak również dedykowanych suszarni. Wszystko to sprawia, że nanoszenie powłok malarskich odbywa się w kontrolowanych warunkach. To musi przełożyć się na jakość powłoki.

 

Zobacz także: https://bestnews.pl/nowoczesne-wyposazenie-lakierni-proszkowych/

 

Zabezpieczenie elementów niemalowanych

 

Wyposażenie lakierni obejmuje również różnego rodzaju elementy, które chronią wszystko to, co malowanie z różnych względów być nie może, a więc wloty wentylacyjne, kratki, elementy ze stali nierdzewnej czy mosiądzu.

Nowoczesne elementy zabezpieczające mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, silikonu albo gumy. Możemy więc bez problemu wybrać takie elementy i takie wyposażenie, które będzie dla nas najważniejsze. Liczy się komfort, bezpieczeństwo montażu oraz demontażu, skuteczność zabezpieczenia, odporność na działanie czynników zewnętrznych oraz farbę czy lakiery. Im lepsze i bardziej dobre wyposażenie wybierzemy, tym efekt malowania będzie dokładniejszy, nie będziemy również mieli kłopotów z czyszczeniem gwintów itd.