Farby w nowoczesnych salonach kosmetycznych i gabinetach medycznych

Farby w nowoczesnych salonach kosmetycznych i gabinetach medycznych – jak zaprojektować wnętrze odporne na zabrudzenia?

Wnętrza nowoczesnych salonów kosmetycznych i gabinetów medycznych są coraz częściej aranżowane zgodnie z przemyślanymi projektami architektonicznymi. Dzisiaj nie tylko jakość usług ma ogromne znaczenie – klienci i pacjenci zwracają też uwagę na stylistykę salonów kosmetycznych i przychodni. Podczas tworzenia projektu tych pomieszczeń należy również uwzględnić ich intensywne użytkowanie. Podpowiadamy, jakie farby wybrać, aby ściany w pomieszczeniach były wyjątkowo odporne na zabrudzenia.

Oferta usług salonów kosmetycznych oraz gabinetów medycznych jest skierowana do szczególnego klienta, który oczekuje wysokiej jakości usług oraz pełnego profesjonalizmu. Dlatego na etapie tworzenia projektu wnętrz architekt ma za zadanie przekonać potencjalnego klienta, że znalazł się we właściwym miejscu. Można to osiągnąć dzięki konkretnej i przemyślanej aranżacji pomieszczeń. Jest to dość trudne, bo obiekty tego typu podlegają szczególnym wymaganiom w kwestii warunków czystości. Dodatkowo są narażone na zabrudzenia związane ze specyfiką ich usług. Właśnie dlatego w ich aranżacji warto uwzględnić trwałe materiały posiadające wysoką odporność na zabrudzenia.

Farba ceramiczna – efektowny projekt zawiera funkcjonalne rozwiązania

Zarówno w salonach kosmetycznych, jak i gabinetach medycznych szczególnie ważna jest kwestia czystości i higieny miejsca pracy, co jest szczegółowo kontrolowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Zatem przygotowywany projekt wnętrz oprócz walorów estetycznych musi przede wszystkim skutecznie realizować wymagania dotyczące tych specyficznych branż. Dotyczy to także ścian, które powinny być pomalowane taką farbą, która umożliwia czyszczenie lub dezynfekcję pokrytych nią powierzchni.

Rozwiązaniem, które z jednej strony nie ogranicza architekta w kwestii tworzenia oryginalnej przestrzeni, a z drugiej strony zapewnia funkcjonalność, jest pokrycie ścian wewnętrznych farbami ceramicznymi. Caparol PremiumClean to produkt wyjątkowo odporny na zabrudzenia. Pokryte nią ściany można bez problemu wyczyścić, bo farba jest odporna na:

  • środki dezynfekcyjne stosowane w szpitalnictwie,
  • domowe środki czystości.

Dzięki temu nie traci ona swoich właściwości nawet po intensywnym myciu.

Farby ścienne – sposób na projekt wyróżniający się spośród konkurencyjnych ofert

Architekt wnętrz może zmienić ściany w taki sposób, by nadać pomieszczeniom niezwykle oryginalny charakter. Ciekawym trendem dekoracyjnym jest wykorzystanie farb tablicowych. Mimo że ścienne tablice do tej pory były kojarzone z przestrzenią szkolną, coraz częściej pojawiają się w domach i miejscach, które chcą zaprezentować swoją ofertę w nietypowy sposób. Ponadto intensywna lub ciemna  barwa doskonale współgra z wnętrzem o eleganckiej stylistyce i łatwo zestawić ją z jaśniejszymi elementami dekoracyjnymi.

W przypadku salonów kosmetycznych i gabinetów medycznych czarną farbę Caparol PremiumColor można zastosować na jednej ze ścian recepcji, co umożliwi zapisywanie za pomocą kredy cennika lub innych ważnych informacji w tym miejscu. W farbie zastosowano system Carbon, dający powłoki twardsze niż w farbach ceramicznych, dzięki czemu pomalowana nią ściana staje się odporna na wielokrotne zmywanie wodą. Nawet intensywna eksploatacja pokrytych nią powierzchni nie sprawi, że ściany wybłyszczą się lub stracą swój kolor. Ponadto ­– co jest szczególnie ważne w kwestii bezpieczeństwa – farba zawiera aż 30-krotnie mniej szkodliwych substancji niż normy określone przez Unię Europejską.

Projekt wnętrz nowoczesnych salonów kosmetycznych i gabinetów medycznych musi uwzględniać specyfikę wykonywanych usług, która wymaga połączenia estetyki z funkcjonalnością. Należy pamiętać, że nie wszystkie produkty dostępne na rynku posiadają właściwości, które pozwalają na pełną realizację obu wspomnianych wymogów. Marką, która stawia na jakość oraz wytrzymałość swoich produktów, a także na ich wielofunkcyjność jest Caparol, dlatego warto skorzystać z ich oferty farb do wnętrz.