Jak odmienić łazienkę bez remontu?

Czy odmienienie łazienki bez remontu jest w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak! Co najważniejsze, nie wiąże się to z dużymi nakładami finansowymi. W poniższym artykule podpowiemy, jak szybko zmienić wystrój łazienki bez ponoszenia ogromnych kosztów. Uważasz, że to niemożliwe? Zapraszamy do lektury! Szybko zorientujesz się, że wszystko tkwi w szczegółach.

Zmiana aranżacji w łazience bez remontu

Remont łazienki najczęściej wiąże się ze zmianą płytek, malowaniem ścian czy też wymianą podstawowego wyposażenia (wanny, kabiny prysznicowej, miski sedesowej, umywalki). Są jednak pewne sposoby na zmianę aranżacji pomieszczenia bez tak radykalnych zmian.

Jednym z pomysłów, który jako pierwszy przychodzi do głowy, jest naklejenie na ścianę fototapety. Podczas wyboru powinniśmy kierować się tym, z czego została ona wykonana. Materiał musi być bowiem odporny na działanie niekorzystnych warunków, z którymi spotykamy się w łazience (np. wysoka wilgotność powietrza, ciepło). Fototapeta nie musi być umieszczana na całej ścianie. Wystarczy wygospodarować fragment powierzchni, na przykład pomiędzy umywalką a kabiną prysznicową. Decydując się na motyw, postawmy na wzory roślinne czy też kojarzone ze SPA. Kolorystycznie dobierzmy ją do płytek lub też pozostałych akcesoriów łazienkowych.

Kolejnym elementem, który może odmienić charakter pomieszczenia, jest zasłona prysznicowa. Może ona zostać zastosowana zarówno do tradycyjnej kabiny prysznicowej, jak i wanny. Podobnie jak w przypadku fototapety również i tu należy dobrać odpowiedni motyw i kolor materiału. Zasłony prysznicowe nie muszą być nudne i jednokolorowe. Dostępne na rynku modele sprawiają, że możemy zaszaleć i przełamać monotonię w łazience.

Podstawowe wyposażenie łazienki – czas na zmiany

Na ogólny charakter łazienki w głównej mierze składają się poszczególne elementy jej wystroju. Mowa tu również o dodatkach, które umieszczamy w pomieszczeniu głównie po to, aby pełniły funkcję użytkową. Gruntowne zmiany w łazience mogą umożliwić akcesoria łazienkowe WENKO. Ten niemiecki producent oferuje szereg elementów, które ożywią i odmienią łazienkę w prosty sposób.

Akcesoria łazienkowe WENKO dostępne są w kilku seriach. Mogą być wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego, chromowanej stali nierdzewnej czy też pokryte okleiną imitującą drewno. Decydując się na wymianę starych elementów na nowe, warto zwrócić uwagę zarówno na ich funkcjonalność, jak i estetykę. Akcesoria łazienkowe powinny być ze sobą spójne, aby tworzyły jednolitą kompozycję. Zalecane jest więc postawienie na zestawy, które łączą w sobie między innymi: dozownik na mydło w płynie, mydelniczkę na mydło w kostce, kubek na szczoteczki do zębów oraz szczotkę do WC. Takie elementy, nawet jeżeli będą ustawione w różnych częściach łazienki, będą stanowiły wyraźny akcent podkreślający charakter wnętrza.

Kosz na pranie wcale nie musi być plastikowym pojemnikiem do składowania brudnej odzieży. Przeglądając akcesoria łazienkowe WENKO, możemy odnaleźć model łączący w sobie dwie funkcje w jednym elemencie. Mowa o pufie, która pod siedziskiem skrywa kosz na pranie. To wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu odmienimy wnętrze, a tym samym zaoszczędzimy przestrzeń. Inną propozycją jest kosz na pranie w kształcie wózka. Podział na kilka komór umożliwia łatwą segregację brudnej odzieży. Praktyczne kółka sprawiają, że transport pojemnika do pralni nie stanowi żadnego problemu. Jeżeli cenimy sobie nieco mniej standardowe rozwiązania, możemy zdecydować się na kosz na pranie przypominający pralkę automatyczną.