Fototapeta 3D – sposób na zmianę wnętrz

Nowy wystrój pomieszczenia może w zaskakujący sposób zmienić jego ogólny wygląd. Wnętrze zyskuje wówczas nieznanej dotąd odsłony i nabiera charakteru. Kluczem jest tu nie tylko dekoracja za pomocą modnych gadżetów czy odpowiednio dobrane meble, ale także zagospodarowanie przestrzeni ściennej. Warto pomyśleć więc o oryginalnym rozwiązaniu, jakim jest fototapeta 3D (sprawdź aranżacje przygotowane przez markę Foteks).

Zastosowanie fototapet

Niewątpliwie fototapeta 3D to ciekawy wizualnie wariant, którego wielką zaletą jest przestrzenność. Całość oparta jest na optycznej iluzji, która powoduje, że nawet niedużych rozmiarów wnętrze wydaje się być nieco większe. Głębia daje niesamowity efekt, który zwróci uwagę niejednej osoby. Dekoracja ta jest też praktyczną i prostą w montażu opcją.

Dużym atutem fototapet 3D jest ich uniwersalność. Doskonale sprawdzają się one w różnego typu pomieszczeniach – zarówno urządzonych w nowoczesnym klimacie, jak i w nieco bardziej klasycznym. Fototapeta 3D to niezliczona ilość wzorów, kolorów i motywów, zatem każdy ma szansę znaleźć wersję, która dobrze uzupełni wnętrze jego mieszkania, tworząc spójną kompozycję z pozostałymi elementami wystroju. Warto dodać, że dekoracja tego typu świetnie prezentuje się również w biurach.

Motywy kwiatowe

Fototapeta 3D to dekoracja, która występuje w wielu odmianach. Zainteresowani mogą wybierać nie tylko w kolorach, ale przede wszystkim w motywach, które umieszczone są na ozdobie. W każdym sklepie zauważyć może całe kolekcje fototapet o różnorodnej tematyce. Jednym z najczęściej wybieranych są z pewnością motywy roślinne. Kwiatowe wzory w wersji trójwymiarowej to nieszablonowe rozwiązanie, które nie tylko powiększy metraż, ale również nada mu świeżości i sprawi, że całość nabierze przyjemnego klimatu, pozwalającego na relaks i odpoczynek. Bardzo ważny jest fakt, że roślinność to niezliczona ilość barw, zatem fototapeta 3D, która zawiera wzory floralne, może również posiadać rozmaite barwy. Dzięki temu łatwo dopasować ją do stylistyki danego wnętrza.

Nowoczesne wnętrze

Choć motywy kwiatowe z pewnością prezentują się bardzo dobrze, wielu miłośników modnego ostatnio stylu minimalistycznego stawia na nieco bardziej nieszablonowe wzory. Wnętrze w takim wydaniu wygląda idealnie, gdy fototapeta 3D zawiera abstrakcyjne elementy graficzne. Przykładem są tu mozaiki z rozmaitymi figurami przestrzennymi (jak np. sześciany, kule), wystającymi płytkami, oryginalnymi zygzakami czy trójwymiarowymi plastrami miodu. Wiele z nich posiada kolorystykę, dobrze wpisującą się w nowoczesny, skandynawski styl, a więc biel, szarość, srebro. Nie brak oczywiście innych wersji – abstrakcyjna, przestrzenna fototapeta 3D o żywszych barwach to również doskonały wybór.

Piękne widoki

Ostatnią kategorią tematyczną, o której warto wspomnieć, są wszelkie motywy fototapet, związane z architekturą i krajobrazem. Chodzi tu o zdjęcia metropolii, budynków, mostów, zabytków, konstrukcji, panoram miast czy pięknych widoków z najbardziej malowniczych rejonów świata. Fototapeta 3D w takim wydaniu to dekoracja, która sprawia, że wnętrze zachwyca, stając się niezwykle oryginalne, a przy okazji optycznie powiększone. Rozwiązanie to poleca się przede wszystkim miłośnikom aranżowania przestrzeni na styl nowoczesny i industrialny.


Duży wybór fototapet – ponad 35 mln zdjęć znajdziecie na www.foteks.pl