Planujesz kupno mieszkania? Nie zapominaj, że lokalizacja to fundamentalna kwestia

Inwestycja w nowe mieszkania zwykle kojarzy nam się z dużym wyzwaniem. Trzeba w końcu przeznaczyć duże środki finansowe na kupno nieruchomości, zorganizować przeprowadzkę, wyposażyć dom w meble i domknąć wiele ważnych formalności. Jednak dziś to bardzo ważną rolę odgrywają inne aspekty.

Jakie znaczenie ma lokalizacja?

Kiedy planujemy kupno mieszkania, zanim zaczniemy poszukiwania, zazwyczaj mamy wizję jego wyglądu. Wyobrażamy sobie przytulny salon z kominkiem, przestronną kuchnię w naszych ulubionych kolorach, romantyczny wystrój sypialni. Wizualizujemy sobie często ciepłe wieczory spędzane na balkonie i widok na…? No właśnie. Tutaj często pojawia się problem. Kto nie chciałby mieć widoku na park, las, czy wodę? Właśnie z takiego względu wybór lokalizacji może mieć ogromne znaczenie. Z pewnością nie chcesz z balkonu obserwować sąsiednich bloków, tylko chciałbyś móc zrelaksować się wokół pięknej przestrzeni.

Teraz pomyśl sobie o tym, co będziesz robił po pracy i w weekendy w ciepłe wiosenno-letnie dni. O poranku chciałbyś przebiec się po parku, pograć z dziećmi w siatkówkę, a może nawet poopalać się na pobliskiej górce. Jeżeli wybierzesz mieszkanie w centrum miasta, szybko zorientujesz się, że wcale to nie jest dobry wybór. Życie przecież nie składa się jedynie z pracy i nasze miejsce zamieszkania nie musi być jej wcale podporządkowane. Nie oznacza to, żeby przeprowadzić się daleko od centrum, do którego dojazd codziennie zajmowałby ci blisko 2 godziny. Pomyśl o takiej lokalizacji, którą mógłbyś wykorzystać. Przykładem mogą być nowe mieszkania na sprzedaż w Bydgoszczy i inwestycja Leśna 4. Po pierwsze lokale usytuowane są w spokojnym i coraz chętniej wybieranym do zamieszkania mieście – Bydgoszczy, który przez wielu porównywany jest do Amsterdamu, a nawet Wenecji. To doskonałe miejsce dla rodziny z dziećmi. Osiedle Leśna należy do jednych z najpiękniejszych w Bydgoszczy i od lat zwabia coraz większą liczbę nowych mieszkańców.

Zanim wybierzesz wymarzoną lokalizację, nie przeglądaj jej w Internecie. Idź i zobacz ją na żywo, tak samo jak wybieramy przyszłe mieszkanie. Chcemy go obejrzeć. Wybieraj także takie miejsca, w których jakość powietrza będzie przynajmniej dobra. Miej na względzie komfort i zdrowie.

Pamiętaj, że lokalizacja jest także ważna jeśli mówimy o bezpieczeństwie. Wyobraź sobie, że przeprowadzasz się z dziećmi do wymarzonego mieszkania, a tak naprawdę okolice bloku czy domku są niebezpieczne. Boisz się o swoje dzieci, kiedy idą do szkoły lub wychodzą na dwór pobawić się z rówieśnikami.

Oprócz tego, zwróć uwagę na komunikację, bliskość przystanków autobusowych, tramwajów, metra, a także bliskość szkół czy przedszkoli. Zwłaszcza jeśli przeprowadzasz się z dziećmi, odległość z domu na szkolne zajęcia ma duże znaczenie. Z tego względu, wybór lokalizacji to trudna rzecz. Wszystko zależy od twoich oczekiwań. Jednak cisza, spokój i bliskość natury to aspekty, które z pewnością docenisz w swoim nowym mieszkaniu.