Galeria Młociny – rusza budowa

Raven sp. z o.o., spółka celowa Master Management Group rusza z budową Galerii Młociny. Inwestycja o powierzchni 220 tysięcy metrów kwadratowych powstanie na terenie, który przed laty miał być zabudowany osiedlem mieszkaniowym, w bezpośrednim sąsiedztwie węzła komunikacyjnego Młociny ze stacją metra.

O powstaniu galerii mówiło się już od lat. Teraz wiadomo, że inwestycja dojdzie do skutku. Zaplanowane na terenie jej budowy osiedle mieszkaniowe jak się okazuje, nie jest zgodne z miejscowym planem zagospodarowania, za to zabudowa handlowa – jak najbardziej.

Master Management Group pełni rolę dewelopera i agenta odpowiadającego za wynajem obiektu. Projekt posiada prawomocne pozwolenie na budowę. W pierwszej kolejności teren, na którym powstanie centrum handlowe, zostanie zabezpieczony i przygotowany do prac budowalnych. Otwarcie Galerii Młociny jest planowane na drugą połowę 2018 r.

Galeria Młociny – pięć hektarów powierzchni

Działka na której ma powstać galeria ma pięć hektarów i znajduje się między Trasą Mostu Północnego i ulicą Zgrupowania AK Kampinos. W kompleksie handlowym znajdą się oprócz sklepów (około 220 lokali) także restauracje, kawiarnie, klub fitness oraz dziewięcioekranowe kino.

Widok na Galerię Młociny

– Galeria Młociny to przede wszystkim świetna lokalizacja – tuż przy stacji metra i węźle komunikacyjnym Młociny, czyli głównym punkcie przesiadkowym dla mieszkańców północnej części Warszawy. Codziennie korzysta z niego ponad 40 tys. mieszkańców Bielan, Żoliborza, Bemowa, Łomianek i Białołęki. Węzeł Młociny to 22 linie autobusowe, cztery tramwajowe, stacja metra, przystanek Polskibus.com, połączenie autobusowe z lotniskiem Warszawa/Modlin i parking P+R dla ponad 1 tys. samochodów – trudno o lepszą lokalizację w północnej części Warszawy – mówi Michał Masztakowski, dyrektor ds. rozwoju i wynajmu Master Management Group. „Dodatkowo galeria powstanie w rozwijającej się dzielnicy mieszkaniowej, w której już niedługo zostanie oddanych ponad 6 tys. nowych mieszkań, a także planowane są kolejne inwestycje mieszkaniowe i biurowe – dodaje.

Galeria Młociny – latem boiska, zimą lodowisko

Na planowanych 220 tys. m2 powierzchni całkowitej klienci znajdą znane marki (łącznie około 220 lokali), 9-ekranowe kino, klub fitness, kilkanaście restauracji i kawiarni oraz pierwsze w tej części miasta Delikatesy Alma. Kierowcy będą mogli skorzystać z ponad 2 tys. miejsc parkingowych.

W ramach inwestycji powstanie ogólnodostępna przestrzeń rekreacyjna z widokiem na Las Młociński. Latem będzie to strefa relaksu z ogródkami restauracyjnymi i infrastrukturą zachęcającą do uprawiania sportu (boiska, ścieżki do biegania), a zimą miejsce na pierwsze w Warszawie lodowisko na dachu.

źródło: materiały prasowe