camping

Jak zaaranżować swoją przestrzeń podczas camping?

Meble kempingowe są namiastką domowego luksusu w warunkach obozowych oraz w trakcie wycieczek, a także rekreacji na wolnym powietrzu. Urlop jest doskonałym czasem na odpoczynek. Warto zatem zadbać o maksymalny komfort w każdych warunkach. Z pomocą dobrze dobranych łóżek, krzeseł oraz stolików turystycznych można wszędzie czuć się wygodnie prawie tak, jak w domu.

Najpotrzebniejsze wyposażenie na kemping

Niewątpliwie – wypoczynek na kempingu całkowicie różni się od nocowania w hotelu lub pensjonacie. Na polu kempingowym do wyboru mamy namiot, domek lub przyczepę kempingową. Jest jednak kilka rzeczy, na które należy zwrócić szczególną uwagę planując noc na polu kempingowym. 

 • Naczynia i akcesoria kuchenne. Nawet, jeżeli bierzemy pod uwagę stołowanie się w jadłodajni, warto zabrać ze sobą podstawowe naczynia. Będziemy mogli wówczas samodzielnie zaparzyć herbatę oraz zjeść kanapki w razie głodu tak, jak w warunkach domowych. Niektóre kempingi oferują także dostęp do podstawowych urządzeń, np. czajnika. Jeżeli jednak jedziemy w miejsce nie wyposażone w takie przedmioty, należy również pamiętać o podstawowym sprzęcie, np. butli gazowej.

 • Posłanie. Jeżeli wybieramy się do namiotu mogą być to karimaty i śpiwory. Jeżeli jednak wybieramy się z przyczepą – pościel. Ważne jednak, aby zabrać wszelkie niezbędne elementy posłania, ponieważ na miejscu zastaniemy jedynie samo pole kempingowe.

 • Meble kempingowe:
  • Leżaki – będą idealne podczas opalania się i odpoczynku.
  • Krzesła lub stołki kempingowe – najwygodniejszą opcją będą składane. Wówczas bez problemu zmieścimy je w namiocie oraz w przyczepie. Podczas ich zakupu warto również wziąć pod uwagę materiały, z jakich są wykonane – powinny być one odporne zarówno na deszcz, jak i mocne słońce.
  • Stół turystyczny – jest to niezastąpiony obiekt w każdym namiocie i przyczepie. Warto wziąć pod uwagę stoły składane. Są one bowiem mobilne, więc spakowanie dodatkowego egzemplarza nie powinno stanowić problemu.
  • Hamaki – po złożeniu zajmuje on niewiele miejsca. Będzie on zatem idealnym przedmiotem do zapakowania.

Warto pamiętać, że wybierając meble kempingowe należy postawić na sprawdzony wybór – duże sklepy zajmujące się ich dystrybucją oraz gwarantujące najwyższą jakość wykonania. Wśród takich sklepów znajduje się np. Decathlon – jeden z największych sklepów w Polsce.

Jak dobrze urządzić wnętrze przyczepy kempingowej?

Dobrze urządzone wnętrze przyczepy kempingowej jest przede wszystkim funkcjonalne oraz wygodne. Warto zainwestować w rozkładane łóżka – w dzień nie będą zajmowały one praktycznie żadnego miejsca bowiem złożymy je na ścianę. Równie dobrym rozwiązaniem są składane stoliki oraz krzesła. Będziemy mogli wówczas zabrać ze sobą znacznie więcej rzeczy niż się spodziewaliśmy. Warto zwrócić uwagę na dobre ustawienie szafek w kuchni. Jak wiadomo, w przyczepie nie ma za wiele miejsca. Szafki powinny mieć zatem małe drzwi, aby nie zajmowały dodatkowej przestrzeni po otworzeniu. Szafa – powinna być ona płytka, ale zawierać zarówno wieszaki, jak i półki.