rodzaje koszów

Kosze uliczne na śmieci mogą być estetyczne – co oferują producenci?

Kosze są jednym z najczęściej spotykanych konstrukcji na ulicach. Chociaż zwykle nie są one kojarzone jako zbyt estetyczny element scenerii, to jednak w ofertach wielu producentów można znaleźć kosze, które doskonale wpasowują się w otoczenie, a nawet mogą być jego ciekawą dekoracją.

Uliczne kosze na śmieci – czym powinny się charakteryzować?

Przeznaczone do montażu na ulicach kosze na śmieci pozwalają na utrzymanie porządku w przestrzeni publicznej. Umieszczone w odpowiednich punktach zapobiegają nadmiernemu zaśmieceniu terenów i pomagają w dbaniu o środowisko naturalne.

Kosze do montażu ulicznego muszą przy tym spełniać określone wymagania, między innymi muszą być one odpowiednio pojemne, odporne na czynniki pogodowe oraz na akty wandalizmu, a także powinny być również odpowiednio dopasowane do otoczenia.

Właśnie dlatego firmy oferujące kosze uliczne na śmieci mogą zaprezentować swoim klientom szeroką gamę różnorodnych konstrukcji, które jednocześnie wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem i mogą posłużyć na lata.

Rodzaje koszów ulicznych na śmieci

Kosze uliczne na śmieci można podzielić na różne kategorie w zależności od ich budowy. Zaliczają się do nich głównie:

  • Plastikowe kosze uliczne na śmieci – wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, to najtańsze kosze dostępne w sprzedaży, jednak są narażone na uszkodzenia mechaniczne.

  • Metalowe kosze uliczne na śmieci – do ich wykonania stosuje się odpowiednio zabezpieczone materiały poddawane ocynkowaniu oraz malowaniu proszkowemu, dlatego są one odporne na korodowanie.

  • Drewniane kosze uliczne na śmieci – ich obudowa zewnętrzna wykonana jest z drewna poddanego impregnacji, co powoduje, że mają one rustykalny wymiar.

  • Betonowe kosze uliczne na śmieci – do ich produkcji stosowany jest beton, najczęściej z dekoracyjnym wykończeniem z grysu, są bardzo ciężkie, dlatego są trudne w przemieszczaniu, a także wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Estetyczne kosze uliczne na śmieci – jakie modele wybierać?

Nie wszystkie kosze na śmieci charakteryzują się estetycznym wyglądem, dlatego też wtedy, gdy mają być one dopasowane do miejskiej przestrzeni, ale też parków czy zabytkowych obszarów, duże znaczenie ma ich wygląd.

Wśród najbardziej atrakcyjnych wizualnie koszów na śmieci znajdują się głównie kosze metalowe, którym można nadać także efektowny, tradycyjny wymiar. Wśród nowoczesnych koszów na śmieci najczęściej wybierane są kosze betonowe lub minimalistyczne kosze metalowe o geometrycznych formach.

Z dostępnymi wariantami koszów ulicznych można zapoznać się bliżej na stronach ich producentów.