wynajem kontenera

Wywóz gruzu – jak łatwo się go pozbyć?

Zalegający gruz po pracach budowlanych, wyburzeniowych czy też remontowych nie tylko nie wygląda estetycznie, ale może także przeszkadzać w korzystaniu z podwórka. W jaki sposób można się go pozbyć?

Co należy zrobić z gruzem?

Odpad jak guz nie może być wyrzucony do normalnego kubła czy kosza na śmieci. Przepisy, które obecnie obowiązują, wskazują, że należy przekazać go do punktów przyjmujących gruz, które mogą następnie zająć się jego odpowiednim zagospodarowaniem, na przykład recyklingiem, by wykonać z niego kruszywo.

Stąd też bardzo często pojawia się pytanie – jak łatwo pozbyć się gruzu? Jest to odpad kłopotliwy, ponieważ ma najczęściej duże gabaryty i jest ciężki. Co zatem można z nim zrobić? Oto możliwe sposoby, by usunąć gruz ze swojego podwórka – także bez wysiłku.

1. PSZOK

PSZOK, czyli punkt selektywnego zbierania odpadów komunalnych jest miejscem, w którym mieszkańcy danego miasta czy gminy mogą pozostawić odpady komunalne selektywne. Do tej kategorii zalicza się także gruz.

Każdy punkt może zebrać różne rodzaje odpadów, w tym gruzu, do których zaliczają się także gruz budowlany betonowy, ceglany, ceramiczny oraz gruz zmieszany. Warto przy tym wskazać, że PSZOK może mieć pewne ograniczenia w przyjmowaniu gruzu, na przykład mogą one dotyczyć określonego ciężaru. Powyżej tego limitu punkt przyjmuje odpady za opłatą.

Konieczne jest dostarczenie odpadów we własnym zakresie, dlatego też wtedy, gdy nie ma się odpowiedniego pojazdu, można zdecydować się na jego wynajęcie.

2. Wynajem kontenera na gruz

Aby pozbyć się gruzu, można także zdecydować się na wynajęcie kontenera na gruz. Takie usługi prowadzą firmy komunalne, które dysponują odpowiednim zapleczem do odbioru odpadów od klientów.

Kontenery na gruz są dostarczane w różnych wielkościach, dlatego można dopasować je do ilości gruzu, jaki ma być oddany.

Najlepiej zdecydować się na wynajęcie kontenera na gruz wtedy, gdy prace mają dopiero się rozpocząć albo już są w trakcie. Wtedy odpady mogą być umieszczane w kontenerze na bieżąco, więc można uniknąć wtedy bałaganu na podwórku.

3. Zlecenie wywozu gruzu

Gdy chodzi o szybki wywóz gruzu Gliwice są jednym z miast, w którym można zlecić prace także wraz z załadunkiem. To najwygodniejsza opcja, jeżeli nie ma się czasu lub możliwości, by gruz załadować we własnym zakresie.

Firma komunalna przyjeżdża wtedy na miejsce i zajmuje się załadunkiem mienia. Czas trwania prac jest zależny od ilości gruzu. Następnie jest on wywożony do punktu.

Usługa zlecenia wywozu gruzu jest najdroższą, jednak z drugiej strony jest ona także najwygodniejsza, ponieważ nie wymaga ona wysiłku.