Kreatywna Poznańska 37 – siatka wizerunkowa

Na fasadzie kamienicy przy ul Poznańskiej 37 można już oglądać siatkę wizerunkową okalającą budynek. Jest to zwycięski projekt w konkursie zorganizowanym przez inwestora  ICON Real Estate – „Kreatywna Poznańska 37”. 

Siatka jest jedną z nielicznych w Polsce. Ma oryginalną, artystyczną oprawę graficzną. Powstała z inicjatywy inwestora po to, aby jak mówi – Poznańska 37 była miejscem otwartym na sztukę oraz mieszkańców.

Projekt przedstawia charakterystyczną historyczną fasadę budynku, przez którą przebija panorama nowoczesnego Śródmieścia.

Kreatywna Poznańska 37 – wyjątkowy charakter inwestycji

Chcieliśmy aby projekt podkreślił wyjątkowy charakter naszej inwestycji – zarówno jej walor zabytkowy jak i doskonałą, centralną lokalizację. Pani Agacie świetnie się to udało. Połączyła elementy historyczne w postaci secesyjnej fasady budynku z jego nowoczesnym otoczeniem – panoramą wieżowców symbolizującą dynamicznie rozwijającą się Warszawę – mówi Emanuel Grykin, Członek Zarządu ICON Real Estate.

Kreatywna Poznańska 37 – zabieg superimpozycji

Poznańska 37 to adaptowana na kameralny budynek biurowy zabytkowa kamienica, która jako jedna z nielicznych nie uległa zniszczeniu podczas działań wojennych i dziś zaświadcza o historii Warszawy. Zlokalizowana jest w dzielnicy Śródmieście, pełnej kawiarni i nowoczesnych restauracji już wkrótce stanie się miejscem, gdzie historia płynnie splecie się ze współczesnością.

Dostrzegła to także autorka zwycięskiego projektu siatki wizerunkowej, która dzięki zabiegowi superimpozycji zastosowanym w projekcie nałożyła na siebie dwa obrazy Warszawy.

Poznańska 37 w moim projekcie jest oknem na nową Warszawę, widzianą z perspektywy miejsca historycznego, to symbol przenikania się tego co nowe z tym dawnym, zabytkowym. Rewitalizowany budynek otrzymuje nowe życie, tak jak stolica, która wyrasta na godną konkurentkę wśród europejskich metropolii – mówi Agata Włodarska, autorka zwycięskiej pracy.

Laureatka konkursu „Kreatywna Poznańska 37”, Agata Włodarska to doktorantka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej – grafik i naukowiec.

fot. materiały prasowe