cena

Laserowa czy atramentowa – jaka drukarka sprawdzi się najlepiej?

Zakup drukarki to dla wielu z nas nie lada wyzwanie. Zazwyczaj zależy nam na tym, żeby nie przepłacić za takie urządzenie, ale jednocześnie chcemy też, by nie było ono zbyt drogie w eksploatacji. W takiej sytuacji warto zadać sobie pytanie – która drukarka będzie lepszym wyborem – laserowa czy atramentowa? Dziś postaramy się odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Ekonomia użytkowania

Jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę przy zakupie drukarki nie jest wbrew pozorom jej cena. Bardzo wielu użytkowników kluczową wagę przywiązuje do ekonomii użytkowania danej drukarki. Co z tego bowiem, że będzie ona tania w zakupie, jeśli potem jej eksploatacja będzie kosztowała nas majątek ze względu na drogie tusze/tonery czy też brak dostępności zamienników dla wspomnianych. Dlatego warto podejść do zakupu drukarki z rozsądkiem i spokojem. Przeprowadźmy rekonesans rynku. Sprawdźmy opinie i ceny materiałów eksploatacyjnych. Dopiero tak nabyta wiedza pozwoli nam zdecydować odnośnie do konkretnego modelu drukarki, który spełni nasze oczekiwania.

Wszelkie informacje w tym artykule pochodzą z wpisu udostępnionego na stronie – digitalklaster.pl.

Laserowa czy atramentowa?

Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, jakie wydruki będą głównie wykonywane za pośrednictwem naszej drukarki. Jeśli zależy nam od czasu do czasu na wydrukowaniu czegoś w kolorze, to powinniśmy zdecydować się na zakup drukarki atramentowej. Musimy jednak pamiętać, że uzupełnianie tuszy w jej przypadku nie należy do najmniejszych wydatków, a i ich wydajność jest mało satysfakcjonująca. Jeśli natomiast drukować będziecie wyłącznie dokumenty, to lepszą inwestycją będzie zakup drukarki laserowej monochromatycznej. Tonery do niektórych modeli można kupić już za nieco ponad 100 złotych, a wystarczają one do wydrukowania od 1000 do 1500 stron. Dlatego też posłużą nam one stosunkowo długo – szczególnie jeśli wykorzystujemy drukarkę w domowych zastosowaniach raz na jakiś czas.