montaz moskitiery

Lato zbliża się wielkimi krokami – pomyśl o montażu moskitiery

Wraz z nadejściem ciepłych dni częściej otwieramy okna, a wtedy razem ze świeżym powietrzem wpuszczamy do wnętrza niekoniecznie proszonych gości. Chociaż do lata zostało jeszcze trochę czasu, warto już teraz pomyśleć o zamontowaniu moskitiery, która skutecznie ochroni przed komarami, pszczołami, osami i innymi owadami.

Jaką moskitierę wybrać?

Moskitiera założona na oknie oraz na drzwiach pozwala na skuteczne zabezpieczenie wnętrz przed dostępem przez owady, ale jednocześnie umożliwia wygodne wietrzenie całego domu.

Do dyspozycji jest szeroka gama moskitier, które mogą być indywidualnie dopasowane do potrzeb użytkownika, a także do miejsca ich montażu oraz do posiadanego budżetu. Na co warto się zdecydować?

Moskitiery z siatki mocowane na rzepy

To najprostszy typ moskitiery, którą w niskiej cenie można kupić w wielu marketach. Siatka wykonana jest z tkaniny z oczkami i mocowana na dwustronnej taśmie z rzepami umieszczanej na obwodzie okna. Minusem tego typu moskitier jest głównie ich niska trwałość. Są one także podatne na podarcie i tworzenie się w nich otworów, przez które owady przedostają się do pomieszczeń.

Moskitiery ramowe

Trwalszym wyborem będą moskitiery ramowe, które składają się z ramy wykończonej siatką umieszczanej na ramie okna. Ramy w moskitierach mogą być dopasowane kolorystycznie do ramy okiennej, na przykład białej, szarej, drewnianej lub drewnopodobnej. Moskitiery ramowe mają również trwalsze siatki, które najczęściej powstają z włókna szklanego, co powoduje, że mogą posłużyć na wiele sezonów. Montaż odbywa się nieinwazyjnie na ramie okna.

Moskitiery ramowe oferowane są także jako otwierane, co sprawdzi się wtedy, gdy siatka ma być zamontowana na drzwiach.

Moskitiery na wymiar – idealne dopasowanie

Aby mieć pewność, że moskitiera będzie idealnie dopasowana, warto zdecydować się na zamówienie jej u sprawdzonego producenta, który wykona ją na wymiar. Wtedy producent moskitier może przygotować je zgodnie z podanymi wymiarami, dlatego rama będzie idealnie wpisywała się w kształt okna lub drzwi.

Gdzie zamówić moskitierę okienną lub drzwiową?

Moskitiery produkowane są na wymiar przez firmy zajmujące się produkcją osłon okiennych. Z ich oferty można skorzystać zarówno stacjonarnie, jak i online, gdy w okolicy nie ma się żadnego przedsiębiorstwa tego typu.

Zamówienie moskitier online wymaga podania dokładnych wymiarów okna albo drzwi oraz wybrania komponentów, z których osłona ma zostać wykonana. Gotowa moskitiera będzie dostarczona pod wskazany adres nawet w ciągu kilku dni.