Jak w łatwy sposób dodać uroku wnętrzu? Postaw na niebanalne uchwyty do szafek.

W urządzaniu wnętrza ważne są dodatki idealnie współgrające z meblami. Nawet te niewielkie, które na pozór nie są uznawane za dekoracyjne, mogą oczarować i dopełnić aranżację. Jak w łatwy sposób dodać uroku wnętrzu? Jakie dodatki odmienią wystrój mieszkania?

Jakie znaczenie w aranżacji mają uchwyty do szafek?

Planując zagospodarowanie pomieszczenia, trzeba skupić się nie tylko na podstawowych elementach jego wyposażenia. Niezależnie od wybranego stylu wnętrzarskiego niezbędne będą przedmioty lub dodatki, które razem z meblami stworzą całość. Dobry projekt to ten, który zapewni dobrą bazę i pozwala na zabawę detalami. Dzięki temu wnętrze nawet po latach nie przestaje być nudne i jest gotowe na metamorfozy, aby uwzględniało zmieniające się potrzeby, gusta mieszkańców oraz trendy. Żeby dodać uroku wnętrzu lub w prosty sposób wprowadzić zmiany, można zamontować oryginalne uchwyty do szafek. To sposób, by stare lub nowe meble cieszyły oko niebanalnym wykończeniem. Sprawdzi się zarówno jeśli chodzi o szafki kuchenne, meble w salonie czy w przedpokoju, jak i w przypadku szafek nocnych czy łazienkowych. Nowe uchwyty uatrakcyjnią design mebelków w dziecięcym pokoju. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je, nawet jeśli meble posiadają niewidoczne mechanizmy otwierania. To, co umożliwia uchylenie frontu szafki, aby dostać się do jej środka, może stać się biżuteryjnym akcentem. Uchwyty szafek są drobiazgiem, jednak te oryginalne będą atrakcyjnym dodatkiem dekoracyjnym. Jako że są przede wszystkim funkcjonalne, nie ma obaw o przesyt, a jak wiadomo, w nowoczesnych wnętrzach należy go unikać.

Jakie uchwyty do szafek warto rozważyć?

Obecnie kupując nowe meble, można samemu dopasować uchwyty, wybierając je razem z meblami lub dokupując osobno. Muszą oczywiście pasować do frontów oraz do charakteru wnętrza. Zarówno stylem, jak i pod względem wymiarów.

Uchwyty dopasowane rozmiarem

Za duży uchwyt do szafki może i przyciągnie spojrzenie, ale prędzej wywoła zdziwienie niż zaciekawienie. Przed decyzją o zakupach uchwytów meblowych trzeba dokonać pomiarów frontów szafek oraz przemyśleć ich usytuowanie. Chcąc zapewnić starym meblom zupełnie nowe oblicze, konieczne będzie wymierzenie rozstawu uchwytów, aby możliwe było przymocowanie nowych w miejscu starych. Otwory po poprzednich uchwytach można co prawda zamaskować, ale najmniej widoczne będzie to tylko na drewnianych frontach po odpowiednim skorygowaniu za pomocą szpachli do drewna.
Szukasz nowych uchwytów do swoich szafek? Odwiedź: https://dotmanufacture.com/sklep/

Uchwyty dopasowane do stylu wnętrza

Designerskie uchwyty do szafek powinny zainteresować każdego, kto lubi podążać za modą we wnętrzach. Te niezwykle minimalistyczne to propozycja do nowoczesnych aranżacji. Metalowe elementy meblowe pasują do pomieszczenia w stylu industrialnym. Drewniane będą idealne do wnętrza klasycznego. Te bogato zdobione uatrakcyjnią wnętrze glamour. Wyjątkowo ozdobne uchwyty do szafek to przezroczyste gałki, które wbrew pozorom nie są niewidoczne, a przykuwają uwagę błyskiem. Do bardzo ozdobnych mebli bardziej odpowiednie będą te mniej rzucające się w oczy. Do dziecięcych mebelków najlepiej wybierać kolorowe uchwyty o rozmaitych kształtach, aby pobudzić wyobraźnię dziecka. Oryginalny uchwyt sprawdzi się zarówno w nowocześnie urządzonych wnętrzach, jak i tych o klasycznym charakterze. Ten nietypowy doda uroku i podkreśli indywidualność aranżacji.
Warto pamiętać o tym, że nie wszystkie uchwyty muszą być identyczne, nawet jeśli chodzi jedną szafkę. Najlepiej, aby były utrzymane w jednym stylu, jednak mogą różnić się pod względem koloru, na różnych szafkach również wielkością. Warto odróżnić szuflady od szafek właśnie poprzez różne uchwyty do szafek.