Tapeta na ścianę

Nowoczesna geometria na ścianie – tapety ścienne

Kształty geometryczne pasują do każdego stylu wystroju wnętrz. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiednią kombinację kolorów i kształtów. Charakterystyczną cechą tapety we wzory geometryczne jest to, że pozwala ona zmniejszać, zwiększać, wizualnie rozciągać przestrzeń, jednocześnie ukrywając istniejące niedoskonałości pomieszczenia.

Zasady wykorzystania na ścianach tapet geometrycznych

Jeśli chce się użyć tapety we wzory geometryczne – https://decowall.pl/24-tapety-geometryczne w projektowaniu kuchni, salonu lub innego pokoju, nie można pozwolić, aby złożone wzory nie sąsiadowały ze sobą, w przeciwnym razie przestrzeń będzie bardzo ciężka. Oryginalne tapety ze wzorami na ścianę skutecznie wyznaczają rytm wnętrza i dodają mu dynamiki. Takie powłoki pozwalają wpływać na postrzeganie przestrzeni, korzystne jest jej poszerzanie lub zawężanie, maskowanie niedoskonałości i nierówności powierzchni.

Tapety we wzory geometryczne – paski

Klasyczny wzór to paski. Cieszy się dużą popularnością i doskonale uzupełnia wnętrza w klasycznej stylistyce. Paski mogą być pionowe lub poziome. Bardzo rzadko po przekątnej. Paski należy dobierać, gdy zachodzi potrzeba zmiany geometrii pomieszczenia. Pionowy wzór może wizualnie podnieść sufit Poziomy pasek jest przedłużeniem powierzchni, do której jest przyklejony. Najciekawszy jest kierunek ukośny jest w stanie wymazać granice i rogi, zrobić długie i wydłużone pomieszczenia bardziej kwadratowymi. Trzeba uważać przy wyborze szerokości i koloru pasków. Im cieńsze i bardziej kontrastowe w odcieniu będą między sobą, tym więcej miejsca zakryją. Dodatkowo to wykończenie zdominuje wnętrze. Szersze paski ściśle przylegających odcieni nie pomniejszają pomieszczenia.

Tapeta na ścianę

https://decowall.pl/28-tapety-w-pasy

Tapety geometryczne w jodełkę

Zygzak lub jodełka.Ten konkretny wzór jest preferowany do odważnych, nowoczesnych wnętrz. Zygzak to nadruk pasujący do każdej przestrzeni.Ten wzór jest bardzo dynamiczny i żywy, więc nie należy go nadużywać. Jodełka może być albo wyraźnie zaznaczona, gdy kolor wzoru kontrastuje z kolorem podstawy, albo spokojniejsza.

Tapetahttps://4wall.pl/tapety-w-zygzak-jodelka/4621-zlota-tapeta-w-jodelke-139135.html

Tapeta pierwszego rodzaju najlepiej nadaje się do wykończenia jednej ściany lub jej części. Jeśli wzór ma niskie szczyty i pastelowy odcień, można go użyć do całkowitego wklejenia na wszystkie ściany. Jednocześnie zygzak ma ciekawą właściwość doskonale zaciera granice i wygładza wszelkie nierówności czy wypukłości. Na przykład, jeśli w ścianach znajdują się ozdobne nisze, po wklejeniu na ich wewnętrzne powierzchnie taką tapetą na pierwszy rzut oka trudno będzie je odróżnić w płaszczyźnie ściany.

Romby na tapetach we wzory geometryczne

Romby lub trójkąty mogą nadać wnętrzu lekkości i energii.Ten wzór, w zależności od sposobu wykonania i kolorystyki, jest również dość aktywnie wykorzystywany do różnych pomieszczeń i różnych stylów wnętrz. Jeśli rombowy kontur tworzą cienkie jasne linie na stonowanym tle, taką tapetę można wkleić na wszystkie ściany. Jeśli romby mają kontrastujące kolory, lepiej użyć ich, jako ozdobnej dodatki. Do klasycznych wnętrz pasują romby w różnych odcieniach tego samego koloru, wykonane w stonowanych, pastelowych kolorach. Najbardziej dynamiczną opcją są romby o różnych rozmiarach i różnych kolorach, które najlepiej nadają się również do dekoracji ściany akcentującej.

Tapety geometryczne w kwadraty i kręgi

Kwadraty lub prostokąty to bardziej swobodny wzór, który jest często stosowany we wnętrzach skandynawskich. Wygląda powściągliwie i harmonijnie, nie tworzy niepotrzebnej dynamiki. Kręgi uważane są za nieco subtelne dekoracje, dlatego często służą do dekoracji pokoi dziecięcych. Popularną odmianą kółek są kropki, które świetnie wyglądają w wielu przestrzeniach. Wnoszą odrobinę pozytywności i radości do całego otoczenia.

Krata szkocka na tapetach we wzory geometryczne

Tartan to wzór w postaci małej komórki, której kolorystyka utrzymana jest w głębokich odcieniach zieleni i czerwieni.Taka ozdoba jest bardzo przytulna i doskonale współgra z meblami wykonanymi z naturalnego drewna. Nadruk przypomina kolory szkockiego kiltu i można go wykorzystać do stworzenia wnętrz tematycznych. Większa komórka w innych kolorach jest często używana do dekoracji pomieszczeń w stylu klasycznym.