Obrazy ze zwierzętami, czyli natura pod Twoim dachem

Obrazy ze zwierzętami, czyli natura pod Twoim dachem

Zastanawiasz się czy dekoracje wnętrz z motywem zwierząt są modne i będą pasować do Twojego pokoju? Jeśli do głowy przychodzą Ci tylko jelenie na rykowisku i charakterystyczne wzory w lamparcie cętki to znaczy, że ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Odczarujemy w nim bowiem obrazy zwierząt i pokażemy Ci, że mogą być naprawdę stylową ozdobą aranżacji.

Rozmaite trendy w dekoracji wnętrz przychodzą i odchodzą ustępując miejsca zupełnie nowym rozwiązaniom. Jeśli jednak chodzi o obrazy zwierząt to podobnie jak przedstawienia przyrody czy wizerunki wielkich miast, prezentują się dobrze zawsze i wszędzie. Kluczem do sukcesu jest jednak dobór odpowiedniego wzoru tak, by pasował do stylistyki, jaka panuje w urządzanej przez nas przestrzeni. Może nam się wydawać, że obrazy ze zwierzętami to po prostu kolorowe fotografie przypominające kadry z programów przyrodniczych. Nic bardziej mylnego. To prawdziwe bogactwo najprzeróżniejszych wzorów i motywów. – wypowiedź specjalisty z portalu Myloview.pl.

Zastanawiając się, czy to możliwe, aby wizerunki zwierząt pasowały do każdego wnętrza, poprosiliśmy specjalistę od aranżacji z Myloview.pl by zaprezentował nam wspomniane przed chwilą bogactwo obrazów sugerując jednocześnie w jakim wystroju będą się najlepiej prezentować.

Szare jak myszka czy barwne niczym rajski ptak?

Przeglądając w sklepach internetowych obrazy ze zwierzętami zaskoczy nas niezwykle szeroki wybór dostępnych wzorów. Znajdziemy zarówno minimalistyczne przedstawienia jak i makrofotografie, rysunkowe wzory jak i zwierzęce printy w postaci pasków lub cętek. Dzięki takiej różnorodności mamy pewność, że niezależnie od wystroju jaki panuje w naszym pokoju, bez trudu znajdziemy taką dekorację, który stworzy z nim harmonijną całość.

Czarno-białe fotografie

Czarno-białe fotografieKlasyczne, monochromatyczne przedstawienia o artystycznym charakterze to znakomite rozwiązanie, które sprawdzi się w nowoczesnych, jasnych wnętrzach. Im więcej ciemnej tonacji na zdjęciu, tym bardziej rozświetlony powinien być nasz pokój. Zastanawiasz się jakie wybrać obrazy? Zwierzęta leśne, domowe, egzotyczne, a może rodzime pochodzące z naszego kraju? Wybór zależy od Ciebie!

Minimalistyczne figury origami

Miłośnikom zwierząt i oryginalnego designu z pewnością spodobają się minimalistyczne grafiki o geometrycznym charakterze, które przywodzą na myśl składane z papieru figury origami. Oszczędne w wyrazie obrazy prezentujące barwne sylwetki na jasnym tle będą ciekawym sposobem na wprowadzenie kolorowego akcentu do stonowanej aranżacji w stylu skandynawskim.

Makrofotografia, czyli zoom na detal

Jeśli standardowa fotografia wydaje nam się za mało oryginalnym rozwiązaniem, sięgnijmy po makrofotografię – zdjęcie, które w olbrzymim powiększeniu ukazuje jedynie fragment zwierzęcia – fakturę jego skóry, barwne oko, wzorzyste pióro czy kolorowy pancerzyk żuka. Taki obraz na pierwszy rzut oka będzie przypominał abstrakcyjną kompozycję. Dopiero gdy przyjrzymy się dokładniej rozszyfrujemy, co tak naprawdę nam prezentuje.

Zwierzęce printy zawsze w modzie

Czarno-białe paski zebry lub czarno-pomarańczowe prążki tygrysa, kropki biedronki lub cętki lamparta, zmieniająca się skóra kameleona lub ośmiornicy – takie motywy sprawdzą się znakomicie w stonowanym pokoju, w którym nie ma żadnych wyrazistych wzorów. Jeśli urządziliśmy nasze wnętrze w stylu kolonialnym, koniecznie wybierzmy printy należące do zwierząt pochodzących z Afryki lub Azji.

Majestatyczny tryptyk

Dekorując przestronny metraż warto postawić na spektakularną dekoracją w formie tryptyku lub poliptyku. Wybór konkretnego zwierzęcia zależy od Twoich osobistych upodobań lub estetyki, która rządzi Twoim wnętrzem. Przedstawienie składające się z kilku obrazów świetnie wypełni dużą, niezagospodarowaną ścianę stając się główną dominantą pokoju.

Rysunkowe wzory dla dużych i małych

Rysunkowe wzory dla dużych i małych Rysunkowe wizerunki zwierząt mogą nam się kojarzyć z bohaterami kreskówek. Jeśli aranżujemy pokój dziecka to właśnie po takie obrazy możemy sięgnąć. Jednak i w pokoju dorosłych odpowiednio dobrane grafiki będą się doskonale prezentować. Możemy sięgnąć po przedstawienia przypominające szkice, akwarele lub obrazy olejne.

Obrazy ze zwierzętami to niezwykle uniwersalny, a zarazem oryginalny pomysł na dekorację przestrzeni. Niezależnie od tego czy urządzasz salon, sypialnię, pokój dziecka czy służbowe biuro, odpowiednio dobrane przedstawienia ożywią lub dyskretnie uzupełnią Twoją aranżację przemieniając monotonne wnętrze w zachwycający wystrój. – wypowiedź specjalisty z Myloview.pl – Na jaki więc wzór się zdecydujesz?