Rusza budowa Centrum Marszałkowska w Warszawie

Centrum handlowe Sezam, które od lat zajmowało teren przy skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej zastąpi nowy budynek biurowo-handlowy – Centrum Marszałkowska. Jego budowa ma zakończyć się 2018 roku.

Centrum Marszałkowska będzie pierwszym biurowcem w Polsce, który zostanie zintegrowany ze stacją metra (pierwszej i drugiej linii). Inwestor, firma BBI Development S.A. w planach ma udostępnienie części budynku dla mieszkańców stolicy. Oznacza to, że powstanie pięć zielonych tarasów na dachu. Zaplanowano także  zrewitalizowany, kameralny publiczny pasaż miejski im. Witolda Rowickiego.

Centrum Marszałkowska – ok. 16 500 m kw. powierzchni użytkowej

Budowa Centrum Marszałkowska jest realizowana we współpracy BBI Development S.A. wespół z Warszawską Spółdzielnią Spożywców Społem. Budynek zastąpi dawny dom handlowy Sezam i łącznie znajdzie się w nim ok.  16 500 m kw. powierzchni użytkowej, z czego 11 tys. mkw. zajmą biura, a ok. 5,5 tys. mkw. handel i usługi.

Zaplanowano w nim 106 miejsc na dwupoziomowym parkingu podziemnym. Ponadto znajdą się tam innowacyjne narzędzia proekologiczne, które umożliwią otrzymanie certyfikatu BREEAM na  spodziewanym poziomie Very Good.

Centrum Marszałkowska – frontem do miasta

Centrum Marszałkowska to unikalnie umiejscowiony projekt będący znacznie więcej niż biurowcem. Jest emanacją dynamicznych, pozytywnych trendów zmieniających centrum Warszawy w miejsce godne europejskich metropolii, które jest wielofunkcyjne i tętniące życiem. To również inwestycja z silnym komponentem handlowo-usługowym, wykorzystującym potencjał nowoczesnego high-streetu zlokalizowanego na styku reprezentatywnych ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, charakteryzujących się jednym z najwyższych footfalli w stolicy – mówi Michał Skotnicki, Prezes Zarządu BBI Development S.A.

Inwestor powierzył budowę Centrum Marszałkowska Korporacji Budowlanej Doraco.

Procedura wyboru trwała wiele miesięcy. Poszukiwaliśmy podmiotu, który jest czymś więcej niż generalnym wykonawcą. Zależało nam na znalezieniu partnera. Zwróciliśmy się do kilku renomowanych firm. Korporacja Budowlana Doraco złożyła najlepszą ofertę nie tylko w zakresie partnerskiego współfinansowania inwestycji, ale również w obszarze umiejętności i doświadczenia – tłumaczy Michał Skotnicki, Prezes Zarządu BBI Development S.A.

Korporacja Budowlana Doraco specjalizuje się w realizacji dużych i skomplikowanych projektów, których łączna wartość przekroczyła kilkaset milionów euro. Wśród nich znajdują się m.in. budowa Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku czy oddana właśnie do użytku największa w Polsce 42-metrowej wysokości Fabryka Farm Wiatrowych w Szczecinie. – mówi Andżelika Cieślowska, Prezes Zarządu Korporacji Budowlanej Doraco.

Prace budowlane rozpoczną się w kwietniu 2016 i potrwają 22 miesiące, a więc Centrum Marszałkowska przyjmie pierwszych najemców w I kwartale 2018 r.

Centrum Marszałkowska Projekt Centrum Marszałkowska

źródło: materiały prasowe