Nowa Fabryczna w Łodzi z kamieniem węgielnym

Nowa Fabryczna będzie pierwszym budynkiem biurowym, który powstanie na terenie Nowego Centrum Łodzi. Stworzy on nie tylko przestrzeń do pracy dla ponad 2 tysięcy osób, ale także przyczyni się do rozwoju biznesu w NCŁ. Po tym, jak pod inwestycję wmurowano Kamień Węgielny, wkroczyła ona w kolejną fazę – prac budowlanych prowadzonych nad powierzchnią ziemi.  

Biurowiec Nowa Fabryczna, zaprojektowany został przez śląską pracownię medusa group.  Zgodnie z jego tą koncepcją, Nowa Fabryczna stworzy m.in. przestronne, zielone patio oddane do dyspozycji łodzian. To wszystko sprawi, że projekt wpisze się w nową definicję tkanki miejskiej w ramach NCŁ.

Nowa Fabryczna w Łodzi – wielki plac budowy

W uroczystości wmurowania Kamienia Węgielnego wzięła udział Prezydent Hanna Zdanowska oraz przedstawiciele Urzędu Miasta, przedstawiciele Skanska S.A. – generalnego wykonawcy budynku oraz dewelopera – Skanska Property Poland.

Nowe Centrum Łodzi to dzisiaj jeden wielki plac budowy. Nowa dzielnica nabiera kształtów w dużej mierze dzięki firmie Skanska, która realizuje tu dwie inwestycje w niezwykle prestiżowych lokalizacjach. To właśnie biurowce Skanska będą pierwszymi obiektami, które zobaczą podróżni opuszczający nowy, podziemny Dworzec Fabryczny. Cieszę się, że firma nie tylko buduje z nami Nowe Centrum, ale również nowe miejsca pracy, których tysiące powstaną we wznoszonych tutaj budynkach – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Według Łukasza Kalecińskiego, dyrektora regionalnego Skanska Property Poland projekt jest ogromną operacją na żywym organizmie miejskim.

Nowe Centrum jest projektem unikalnym na skalę światową, ogromną operacją na żywym organizmie miejskim, która nada wielkomiejski, nowoczesny charakter. Nasz projekt biurowy będzie ważnym elementem tej koncepcji. Biurowiec Nowa Fabryczna zapewnia ważny impuls do rozwoju biznesu w NCŁ. Zaprojektowaliśmy go z myślą o kreatywnych ludziach, którzy będą współtworzyć klimat zupełnie nowej, dynamicznej i innowacyjnej Łodzi  – mówi Łukasz Kaleciński, dyrektor regionalny Skanska Property Poland.

Nowa Fabryczna w Łodzi – naprzeciw dworca

Nowa Fabryczna w Łodzi powstanie naprzeciw  Dworca Fabrycznego, który po ukończeniu będzie najnowocześniejszą stacją kolejową w Polsce.. W okolicy znajdą się inne, kluczowe dla miasta inwestycje, w tym Brama Miasta, a także budynki dawnych elektrociepłowni – EC1 – Zachód, które obecnie pełni funkcję interaktywnego Centrum Nauki i Techniki oraz EC1 – Wschód, gdzie powstanie centrum kulturalno-artystyczne.

Pracownicy biurowca Nowa Fabryczna oprócz ogólnodostępnego patio, będą mieli do dyspozycji m.in. infrastrukturę rowerową, w tym punkt roweru miejskiego. Budynek zostanie też wyposażony w loggie, czyli balkony wpisane w bryłę budynku, z których pracownicy będą mogli korzystać w przerwie w pracy.

Nowa Fabryczna w Łodzi  – kluczowe fakty i liczby

Projekt zaoferuje 21 500 mkw. powierzchni najmu.
Nowa Fabryczna będzie składać się z siedmiu kondygnacji naziemnych oraz dwóch podziemnych.
Kompleks dostarczy 210 miejsc parkingowych.
Projekt uzyska certyfikację w systemie LEED na poziomie Gold.
Oddanie do użytku zaplanowane jest na przełom drugiego i trzeciego kwartału 2017 r.

Nowa Fabryczna w Łodzi wmurowanie kamienia

Autorem projektu architektonicznego budynku Nowej Fabrycznej  jest śląska pracownia medusa group. Generalnym wykonawcą budynku będzie firma Skanska S.A. Komercjalizację obiektu przeprowadzi Skanska Property Poland.

źródło: materiały prasowe