Kruszywa do ogrodu gdzie kupic

Gdzie zamówić kruszywa do ogrodu?

Kruszywa pozwalają na stworzenie efektownie wyglądającego ogrodu. Obecnie bardzo popularne są rabaty żwirowe, ścieżki ze żwiru, ale kruszywa używane są także jako materiał pod kostkę brukową i inne materiały na podjazdy i parkingi przy budynku. Jakie rodzaje kruszyw najczęściej stosowane są w ogrodach? Gdzie można je zamówić?

Kruszywa w ogrodzie – rodzaje

Aby ogród mógł prezentować się efektownie i korzystanie z niego było jeszcze wygodniejsze, warto zamówić do niego kruszywa. W tej kategorii znajduje się pełna gama materiałów – od piasku aż do dużych kamieni.

Do najczęściej stosowanych kruszyw w ogrodach zaliczają się:

  • grys
  • żwir
  • łupek
  • otoczaki
  • kora kamienna

Warto także wskazać, że powyższe materiały oferowane są w różnych frakcjach, czyli mogą mieć różny stopień rozdrobnienia. To przekłada się także na ich właściwości i zastosowanie w ogrodach.

Więcej o kruszywach dowiesz się pod adresem: https://mantrans.pl/kruszywa/

Zastosowanie kruszyw w ogrodzie

Kruszywa mają bardzo szerokie zastosowanie w aranżacjach ogrodów w różnych stylach. Mogą sprawdzić się ogrodach nowoczesnych, o prostym, minimalistycznym wyglądzie, ale także dopełniają przestrzenie urządzone w stylu klasycznym i rustykalnym.

Wśród przykładowych zastosowań kruszyw w ogrodzie znajdują się:

1. Ścieżki – mogą być wysypane drobnym żwirem, ale także wykonane z układanych większych elementów kamienia, na przykład łupków. W wiejskich ogrodach mogą też świetnie wyglądać ścieżki z otoczaków.

2. Rabaty żwirowe – w nowoczesnych ogrodach bardzo popularne są obecnie rabaty żwirowe, które powodują, że przestrzeń wygląda świeżo, współcześnie. Często wybierane są wtedy efektowne kamienie białe, szare, kora kamienna.

3. Podjazdy, parkingi – kruszywa służą często do wykonania niedrogich podjazdów i parkingów pod samochody. Mogą być też łączone z ażurowymi płytami.

4. Oczka wodne, kaskady wodne – dzięki nim woda w ogrodzie może prezentować się jeszcze efektowniej.

5. Murki ogrodowe – do tego celu stosuje się kamienie o dużej frakcji, na przykład łupki, otoczaki.

6. Gabiony – to kosze wypełnione kamieniem, świetnie wyglądają jako ogrodzenia w nowoczesnych ogrodach.

Gdzie zakupić kruszywa do ogrodu?

Gdy kruszywa potrzebne są w mniejszej ilości, można kupić je w sklepach w workach. Wtedy są one również łatwe w transporcie.

Jeżeli potrzebna jest większa ilość materiału kamiennego, wtedy warto wybrać firmę prowadzącą sprzedaż i transport kruszyw bezpośrednio do klienta. Zamówienie można wtedy złożyć bezpośrednio w siedzibie firmy lub też przez internet – co raz więcej dostawców kruszyw świadczy dziś swoje usługi również online, dlatego zamówienie u nich materiałów z dowozem jest wtedy bardzo wygodne.