rodzaje siatek stalowych ocynkowanych i dlaczego warto w nie zainwestowac

Siatki stalowe ocynkowane – rodzaje i zastosowanie. Kiedy warto je wybrać?

Siatki to jedne z przystępnych cenowo materiałów stosowanych do wygrodzenia przestrzeni. Wśród nich dostępne są siatki stalowe ocynkowane, które ze względu na swoje parametry techniczne mogą służyć na lata. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Jakie rodzaje siatek ocynkowanych są dostępne na sprzedaż? Jakie jest ich zastosowanie?

Dlaczego warto wybrać ocynkowane siatki stalowe?

Do produkcji siatek stalowych wykorzystuje się drut stalowy, który poddawany jest procesowi plecenia, tkania albo zgrzewania, aby stworzyć materiał służący jako wygrodzenie przestrzeni.

W kategorii siatek stalowych znajdują się również siatki stalowe ocynkowane – http://sitodrut.com.pl/siatki-stalowe-ocynkowane/ które poddawane są procesowi cynkowania. Dzięki niemu na warstwie stali dochodzi do powstania warstwy cynku, która nadaje jej właściwości antykorozyjne. Dzięki temu siatki ocynkowane mogą być również używane na zewnątrz, gdzie narażone są na działanie czynników atmosferycznych.

Siatki stalowe poddane ocynkowaniu to obecnie popularny sposób na tworzenie ogrodzeń wokół posesji, jednak mogą być one wykorzystane również na szereg innych sposobów, co powoduje, że są one produktem o szerokim zastosowaniu.

Siatki stalowe ocynkowane – rodzaje

Siatki stalowe są oferowane w różnych wariantach, co powoduje, że mogą być one dopasowane indywidualnie do swojego przeznaczenia.

Wśród głównych rodzajów siatek stalowych znajdują się:

  • siatki plecione – popularne siatki o oczkach w kształcie rombów, które ze względu na swój proces produkcji, czyli plecenie cechują się lekką elastycznością
  • siatki tkane – tego typu siatki powstają poprzez procesy tkania, umożliwiając uzyskanie siatek przypominających swoją strukturą tkaninę, w tym wariancie często produkowane są siatki o małych oczkach
  • siatki zgrzewane – tego typu siatki stalowe ocynkowane powstają w procesie zgrzewania ze sobą drutów stalowych, mogą mieć różne wielkości i kształty oczek, także dostępne są jako siatki dekoracyjne

Gdzie stosuje się siatki stalowe ocynkowane?

Materiały jak siatki stalowe ocynkowane mają bardzo szerokie zastosowanie i używane są one w różnych inwestycjach i projektach.

Najczęściej siatki stosowane są w celu wykonania wygrodzenia posesji, na przykład domu jednorodzinnego. Aby uzyskać estetyczny efekt, wybierane są siatki zgrzewane, które dodatkowo malowane są proszkowo na różne kolory, na przykład czarny, brązowy. Jako ogrodzenia w mniej widocznych miejscach, na przykład po boku lub z tyłu działki, wybierane są siatki plecione.

Siatki używane są także do wykonania innych ogrodzeń, na przykład kojców dla zwierząt, do wygrodzenia rabat kwiatowych, sadów, przestrzeni w pomieszczeniach, na przykład magazynach. Ponadto używane są one jako sita, filtry oraz w celu zabezpieczania maszyn.