Międzynarodowe Centrum Kongresowe nagrodzone

Prestiżowa nagroda Architektoniczna Polityki 2015 trafiła do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach w ramach piątej edycji konkursu architektonicznego tygodnika „Polityka”.

Obiekt zlokalizowany jest w sercu katowickiej Strefy Kultury. Nagrodę otrzymał za oryginalność oraz sposób w jaki wpisuje się w otoczenie. To kolejne wyróżnienie dla jednego z najnowocześniejszych centrów kongresowych w Polsce.

– Nagroda Architektoniczna Polityki to dla nas nobilitacja i potwierdzenie, że Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach to jeden z najlepszych obiektów przestrzeni publicznej w naszym kraju. Jego jakość, poza przyznanymi nagrodami, potwierdzają również partnerzy zgłaszający się z zapytaniami o możliwość organizacji konferencji, targów i wydarzeń kulturalnych – mówi Wojciech Kuśpik, prezes PTWP Event Center.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe – nominowane przez grono architektów, historyków sztuki i dziennikarzy

Tygodnik „Polityka” nagrody za najlepsze realizacje architektoniczne przyznaje od 2011 roku. Nominacje zgłaszane są przez grono architektów, historyków sztuki oraz dziennikarzy. W finale piątej edycji konkursu o Nagrodę Architektoniczną Polityki 2015 rywalizowały także: Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w Toruniu, Narodowe Centrum Muzyki we Wrocławiu, dom w Brennej KWK Promes i przedszkole „Żółty słonik” w Ostrowi Mazowieckiej.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe nagrodzone

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach zwyciężyło większością głosów. Powstało ono w sąsiedztwie kultowego Spodka oraz siedzib Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Muzeum Śląskiego, w Strefie Kultury – na zrewitalizowanych terenach po dawnej kopalni Katowice.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe z nagrodą

MCK oddano do użytku w 2015 roku i jest przestrzenią dedykowaną wydarzeniom biznesowym oraz kulturalnym.

Obiekt obok Nagrody Architektonicznej Polityki 2015, otrzymało dotychczas wyróżnienia: Gran Prix Architektura Roku Województwa Śląskiego 2015, Meeting Planer Power Award 2015 – nagrodę za najlepsze centrum kongresowe w Polsce, tytuł Bryła Roku 2015, nagrodę Stowarzyszenia Architektów Polskich za najlepszy obiekt architektoniczny roku, a także wręczoną podczas VIII edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach statuetkę TOP Inwestycji Komunalnej 2015.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe wyróżnione

Międzynarodowe Centrum Kongresowe z wyróżnieniem

Międzynarodowe Centrum Kongresowe laureatem nagrody polityki 2015

Międzynarodowe Centrum Kongresowe z zewnątrz

Międzynarodowe Centrum Kongresowe z widokiem na katowicki spodek

źródło: MCK