Park Wodny Koszalin nagrodzony!

Park Wodny Koszalin otrzymał Nagrodę III Stopnia w XXVI edycji branżowego Konkursu PZITB Budowa Roku 2015.  organizowany jest przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego oraz Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w w gmachu Naczelnej Organizacji Techniczne w Warszawie. Nagrodzono podczas niej inwestycje, które wyróżniają się m.in. najnowocześniejszymi rozwiązaniami architektonicznymi, technicznymi i technologicznymi.

Park Wodny Koszalin – kategoria „Obiekty użyteczności publicznej”

Park Wodny Koszalin wyróżniony został Nagrodą III Stopnia w kategorii „Obiekty użyteczności publicznej”. Nagrody wręczali Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, Tomasz Żuchowski, p.o. Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Jacek Szer oraz Przewodniczący PZITB Ryszard Trykosko.

Park Wodny Koszalin pełni funkcję kompleksu wodno-rekreacyjnego. Zawiera baseny: pływacki z widownią na 300 miejsc oraz do nauki pływania dla dzieci i rekreacyjny z licznymi atrakcjami. Posiada także dwa baseny zewnętrzne oraz plac zabaw dla dzieci. Ponadto obiekt zawiera kompleks SPA, salę fitness z zapleczem szatniowo-sanitarnym, restaurację z zapleczem kuchennym oraz częścią biurową.

Konstrukcję Parku Wodnego Koszalin stanowi ustrój żelbetowy słupowo-ryglowy, posadowiony na płycie fundamentowej. Dach oparty został na dźwigarach o rozpiętości 41m z drewna klejonego a fasada jest aluminiowo-szklana. Obiekt wyposażony jest w najnowocześniejsze instalacje wpięte w jeden wspólny system BMS, tworzący tak zwany „inteligentny budynek”. Inspiracją nieregularnej i niepowtarzalnej bryły budynku z dachem była forma liścia przykrywającego wodę.

Obiekt zaprojektowała firma PPA Płaskowicki + Partnerzy Architekci z Warszawy, a generalnym wykonawcą była firma Warbud S.A. z Warszawy.

Widok na park wodny koszalin

Koszalin Park Wodny

Koszaliński Park Wodny

materiały prasowe