Odmień wnętrze - tapety inspirowane naturą

Odmień wnętrze – tapety inspirowane naturą

Tradycyjne tapety wracają do łask. Teraz ozdabiają pojedyncze ściany, są bardziej wytrzymałe i o wiele ładniejsze od tych produkowanych kilkanaście lat temu. Ilość dostępnych wzorów może przyprawiać o lekki zawrót głowy, dlatego podpowiadamy: w tym sezonie hitem są kompozycje inspirowane naturą.

Tapetowy zawrót głowy

Tapety nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru, kryją nierówności ścian, pozwalają na szybką metamorfozę pomieszczenia bez dużych nakładów czasu i pieniędzy. Ich niewątpliwą zaletą jest bogate wzornictwo i duży wybór kolorów, które gwarantują właściwie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Obecnie tapetujemy tylko pojedyncze ściany lub ich fragmenty, ozdabiamy dwie ściany tym samym motywem, dwie pozostałe dekorujemy innym wzorem w podobnych odcieniach lub powielamy aplikacje, zmieniając kolorystykę. Najciekawsze efekty daje kreatywne zestawianie ze sobą elementów, które z pozoru zupełnie do siebie nie pasują. Jeżeli więc marzy Wam się nowoczesne wnętrze nie bójcie się eksperymentów. Poćwiczcie na modnych motywach roślinnych, łącząc je np. z chropowatą powierzchnią tapet imitujących cegłę lub miękkością welurowych aplikacji. Materiał do eksperymentowania znajdziecie na stronie tapetuj.pl.

Tapety naturalnie!

W tym roku roślinne motywy zachwycają świeżością, intrygującymi liniami i niebanalną kolorystyką. W najnowszych kolekcjach Graham&Brown znajdziemy wzory przedstawiające gałęzie drzew lub łodygi kwiatów wkomponowane w beżowe, szare, brązowe lub turkusowe tło. Wśród najmodniejszych wzorów są również tropikalne liście palmowe czy kwitnące gałązki wiśni, przywołujące wspomnienia z egzotycznych podróży. Warto wiedzieć, że duże, kwieciste desenie najładniej wyglądają na ścianach przestronnych wnętrz, natomiast do niewielkich pomieszczeń lepiej wybrać drobne kwiatki w pastelowych barwach.