fotel wiszący

Wiszące fotele do ogrodu – z jakich tworzyw powinien być wykonany stojak wspierający konstrukcję?

Wiszące fotele ogrodowe stały się w ostatnim czasie niezwykle popularne. Zachwyca nas ich designerski i nowoczesny wygląd, ale także wygoda, którą oferują. Kosze wiszące do ogrodu pozwalają na relaks z książką w dłoni lub na wieczorne rozmyślania na tarasie czy w ogrodzie. Poza tym, że są stylowym dodatkiem, zachwyca nas ich funkcjonalność. Fotel ogrodowy na stojaku to propozycja dla wszystkich osób, które lubią spędzać czas na zewnątrz i cieszyć się wysokim komfortem. Najważniejszą sprawą jest jednak wybór odpowiedniego fotela ogrodowego. Ze względu na ich popularność, na rynku pojawiło się wiele modeli. Sprawdź, jak wybrać najlepszy!

Fotel ogrodowy na stojaku – jak wybrać odpowiedni?

Fotel powinien być ozdobą i wyposażeniem naszego tarasu, balkonu lub ogrodu, warto więc przyjrzeć się wytrzymałości tworzywa oraz odporności na warunki atmosferyczne. Kosze wiszące do ogrodu powinny być niewrażliwe na działanie wysokiej temperatury oraz promieni słonecznych, nie powinny tracić swojego koloru.

Kolejną istotną kwestią jest utrzymanie fotela w czystości – jego mycie powinno być proste i szybkie. Na rynku dostępne są w większości modele z koszami z technorattanu, które możemy umyć nawet przy pomocy myjki ciśnieniowej. W zestawie z fotelem zazwyczaj znajdziemy miękkie poduchy, które powinny być wykonane z materiału odpornego na ścieranie. Warto postawić też na antyalergiczne wypełnienie poduszek. Mnogość form i wariantów kolorystycznych sprawia, że wiszący fotel ogrodowy może być również elementem wyposażenia salonu – przeczytać o tym możesz w artykule w serwisie Oh!me.

Porządny stojak to podstawa!

Wiszące fotele ogrodowe to nie tylko wygodne okrągłe kosze, ale przede wszystkim wytrzymałe stojaki, które zapewniają nam stabilną konstrukcję foteli. Powinny być wykonane z materiału odpornego na odkształcenia, wyginanie i działanie warunków atmosferycznych, będące w stanie utrzymać ciężar często powyżej stu kilogramów.

Na rynku znaleźć można fotele ogrodowe na stojakach wykonywanych przede wszystkim z metalu – stali, która najczęściej jest malowana proszkowo, by zapewnić nam bogaty wybór kolorów. Profilowana stalowa rama jest gwarancją mocnej i solidnej konstrukcji, która poradzi sobie z utrzymaniem często nawet 150 kg, a jeśli zdecydujemy się na fotel ogrodowy wiszący dwuosobowy – nawet do 180 kg.

Mimo iż większość foteli można podwiesić do sufitu, bez konieczności używania stojaka, dzięki jego zastosowaniu zyskujemy solidną podstawę, gwarantującą nam bezpieczeństwo i mobilność naszego fotela ogrodowego na stojaku.

Fotel ogrodowy wiszący – dwuosobowy czy pojedynczy?

Dwuosobowe fotele ogrodowe wiszące są świetną alternatywą dla zwyczajnych, znanych nam już ławek wiszących. Wykonany ze stali stojak bez problemu poradzi sobie z ciężarem dwóch osób, a rattanowy kosz z wygodną poduszką sprawi, że wiszący fotel dwuosobowy będzie idealnym meblem dla pary, która lubi spędzać czas w swoim towarzystwie.

W dwuosobowy fotel ogrodowy warto też zainwestować, kiedy mamy mały balkon lub taras i próbujemy zaoszczędzić trochę miejsca. W ten sposób, zamiast zastawiać wolną przestrzeń dwoma osobnymi fotelami, możemy zdecydować się na dwuosobowy fotel ogrodowy na stabilnym stojaku i cieszyć się jego funkcjonalnością.