Dlaczego warto zadbać o profesjonalne projekty budowlane? Gliwice już wiedzą!

Dlaczego warto zadbać o profesjonalne projekty budowlane? Gliwice już wiedzą!

Inwestycja budowlana to wysokie koszty, spore nakłady czasu oraz zaangażowanie, które finalnie powinno przynieść oczekiwany skutek. Sukces inwestycji kryje się w projekcie, a ten nie powinien być ani sztampowy, ani też niedopracowany. Kluczem do powodzenia jest biuro architektoniczne, wsłuchane w oczekiwania klienta, rozpatrujące wszystkie koncepcje i dopasowujące wymagania do rzeczywistych możliwości.

Oczywiste jest, że projekty budowlane powinny być skrojone wprost idealnie do oczekiwań klientów. Pojawia się więc pytanie, jak wybrać właściwe biuro projektowe i tym samym jak sprawdzić, czy architekt, którego wybieramy, jest w stanie spełnić nasze oczekiwania.

Czym charakteryzują się projekty budowlane?

Budowa domu, a także każdego innego obiektu opiera się o właściwe wykonany projekt. W istocie projekt budowlany to dokumentacja, która jest konieczna do uzyskania zgody na rozpoczęcie budowy, a tym samym musi zawierać w sobie wszystkie niezbędne i szczegółowe dane.

W projekcie budowlanym zawarty jest projekt architektoniczno-budowlany budynku, w którym muszą się znaleźć konkretne parametry tj.:

  • rzuty poziomów;
  • rzuty więźby dachowej;
  • rysunki konstrukcji;
  • rysunki instalacji wewnętrznych;
  • przekroje.

Ponadto w tej części muszą zostać zamieszczone informacje dotyczące materiałów, konstrukcji, współczynnikach izolacji cieplnej poszczególnych przegród, charakterystyce energetycznej czy posadowienia budynku.

Projekt budowlany – oprócz wyżej opisanej części – musi posiadać projekt zagospodarowania działki i otoczenia. Oznacza się budynek wraz z odległościami, jakie dzielą go od granic działki; powierzchnię przeznaczoną na dojazd i parkowanie, a także przyłącza i inne detale.

Wszystkie projekty, z których składają się całościowe projekty budowlane, muszą być wykonane w odpowiedniej skali.

Projekty budowlane – kwintesencja inwestycji

Biorąc pod uwagę złożoność, jaką charakteryzują się projekty budowlane, nie warto kusić się o niedoskonałe i niedopracowane rozwiązania. W istocie ich stworzenie wymaga bardzo wysokich kompetencji i wiedzy z zakresu kilku dziedzin.

Oczywiście, niektórzy inwestorzy wybierają projekty katalogowe, ale i te muszą pokrywać się z zakresem architektoniczno-budowlanym, a więc w swojej pierwotnej wersji nie są projektem budowlanym i wymagają właściwej adaptacji, którą może przeprowadzić architekt.

Dobre projekty budowlane są perfekcyjnie przemyślane, pozwalają na sprawne i ekonomiczne przeprowadzenie inwestycji, a także gwarantują wysoki komfort obiektu. Jeśli projekty budowlane nie są właściwie dopracowane, a inwestor skupia się przy jego wyborze wyłącznie na najniższej cenie, zachodzi bardzo wysokie ryzyko, że ujęty w dokumentacji zakres będzie wyłącznie minimalny. To z kolei rodzi kolejne problemy przy budowie – większość decyzji będzie podejmowana albo przez samego inwestora, albo przez pracowników, a to z kolei rodzi o wiele większe prawdopodobieństwo pomyłek i wzrostu kosztów budowy. Mając to na uwadze, warto wybrać takie biuro architektoniczne, które oprócz projektów budowlanych proponuje projekty wykonawcze.

Projekty budowlane – Gliwice!

Sprawdzając, gdzie na Śląsku można uzyskać doskonałe projekty budowlane, Gliwice są najlepszym miejscem, w którym perfekcjonizm łączy się z kreatywnością i wysokimi kompetencjami. Dzięki renomowanej grupie architektów tworzących doskonałe projekty budowlane Gliwice mogą poszczycić się jedną z najlepszych pracowni obsługującej klientów praktycznie z całej Polski.

Zapraszamy po więcej informacji na stronę: http://modero.com.pl/architekci/uslugi/projekty-budowlane-gliwice