Neon Kocham Warszawę powrócił na plac Europejski

Neon KOCHAM WARSZAWĘ, który w zeszłym roku rozświetlał budowę Warsaw Spire z wysokości 140 metrów nad ziemią, tak jak obiecała firma Ghelamco – deweloper inwestycji – powrócił, tylko w nowej odsłonie i zostanie na placu Europejskim na stałe.

Neon zamontowany na 35. piętrze konstrukcji budynku pojawił się na stołecznym niebie w grudniu 2014 roku z inicjatywy fundacji Ghelamco Sztuka w Mieście. W lipcu 2015 roku, by umożliwić montaż elewacji na budynku Warsaw Spire, zajmujący aż 3 kondygnacje napis został czasowo zdemontowany.  14 maja br. podczas otwarcia placu Europejskiego znów zaświecił.

Neon Kocham Warszawę – 39 m długości i 71 m szerokości

– Iluminacja powstała po to, by ożywić przestrzeń kolorem i światłem, została bardzo ciepło przyjęta i zyskała tysiące fanów. Hasło „KOCHAM WARSZAWĘ” doskonale wpisało się w pejzaż stolicy, dlatego zgodnie z obietnicą przywracamy je w nowej odsłonie na plac Europejski – mówi Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco CEE.

Napis wyświetlany jest na ogromnych rozmiarów ekranie LED. Przebiega wokół elewacji budynku wieżowego na wysokości 160 metrów  i zajmuje 11 kondygnacji. Ogromny ekran o wymiarach 39 m długości i 71 m szerokości będzie stanowił jeden z największych i najnowocześniejszych ekranów w kraju. Składa się z 70 000 energooszczędnych diod.

Neon Kocham Warszawę – na najwyższym budynku biurowym w stolicy

Warsaw Spire jest najwyższym budynkiem biurowym w Warszawie, ma 220 metrów i wysokością ustępuje tylko Pałacowi Kultury. Budowany był przez 5 lat, a koszt inwestycji osiągnął ponad miliard złotych i wespół z dwoma niższymi, 55 – metrowymi skrzydłami oferuje ponad 100 tys. m kw. biur.

Ghelmaco neon kocham warszawę

źródło: Ghelmaco