ogrodzenie

Nowoczesne ogrodzenia, czyli jak ogrodzić dom we współczesnym stylu?

Twój dom może być piękny od pierwszego spojrzenia, gdy zostanie otoczony estetycznym i solidnym ogrodzeniem w nowoczesnym stylu. Jaki rodzaj płotu wybrać? Przyglądamy się różnym stylom i materiałom stosowanym do wykonania ogrodzeń.

Dobrze ogrodzenie domu to takie, które będzie wyróżniało się maksymalnym bezpieczeństwem, wieloletnią trwałością i jednocześnie atrakcyjnym wyglądem. Dzisiaj klienci najczęściej decydują się na nowoczesne ogrodzenia, które doskonale wpisują się w modny dzisiaj współczesny styl architektoniczny.

Jakie ogrodzenie wokół domu wybrać?

Ogrodzenie wokół domu jednorodzinnego w nowoczesnym stylu powinno harmonizować z jego wyglądem i pasować także do całej działki. Jednocześnie powinno być zaplanowane tak, aby codzienne korzystanie z niego było komfortowe, dlatego duże znaczenie ma wybranie właściwego miejsca dla bramy wjazdowe i furtki. Dodatkowo można także pomyśleć o wbudowaniu w ogrodzenie wiaty śmietnikowej.

Producenci ogrodzeń oferują swoim klientom dwa rozwiązania – gotowe ogrodzenia wchodzące w skład tzw. systemów ogrodzeniowych albo też ogrodzenia wykonane na wymiar.

Pierwsza opcja, czyli ogrodzenia gotowe jest tańsza, a montaż można wykonać wtedy także samodzielnie. Minusem może być dopasowanie ogrodzenia wymiarowo do działki, co jest większym problemem w przypadku małych przestrzeni. Z kolei druga opcja, czyli nowoczesne ogrodzenia wykonane na wymiar to już możliwość indywidualnego dopasowania go pod kątem jego stylistyki i rozmiaru.

Jakie materiały na nowoczesne ogrodzenie będą najlepsze?

Do wykonania ogrodzenia w nowoczesnym stylu stosuje się kilka różnych materiałów. Wśród najczęściej wybieranych wariantów znajdują się:

  • Ogrodzenia metalowe – najczęściej wykonane z aluminium albo ze stali malowanej proszkowo lub kutej. Najczęściej kupowane jako ogrodzenia panelowe o poziomo ułożonych profilach. W tańszym wariancie można zdecydować się na ogrodzenia wykonane z paneli z drutu.
  • Ogrodzenia murowane – tworzone najczęściej na wzór elewacji budynku.
  • Ogrodzenia drewniane – głównie w wariancie z poziomo ułożonych paleni drewnianych. Alternatywnie można zdecydować się na ogrodzenia metalowe drewnopodobne.
  • Ogrodzenia z gabionów – wykonane z metalowych koszów wypełnionych kruszywem kamiennym.
  • Ogrodzenia wykończone płytkami okładzinowymi – z kamienia albo z klinkieru.

Z różnymi wariantami nowoczesnych ogrodzeń można zapoznać się już teraz online na stronach internetowych producentów i w serwisach branżowych.